середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Форум «Люди миру» у Святогірську: про агресію Росії ніхто не згадав

Суспільство

Форум «Люди миру» у Святогірську: про агресію Росії ніхто не згадав

views137

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Святогірській лаврі відбувся форум «Люди миру». Він був достатньо розрекламований і трохи скандальний ще до свого початку. Така собі чергова розмова про мир без будь-яких реальних рецептів і шляхів досягнення миру. Захід продовжувався чотири години і більшу частину цього форму це були історії людей, які тим чи іншим чином постраждали від війни, історії людей, які живуть у сірій зоні та поруч з лінією фронту, історії вимушених переселенців.

Рішення про організацію форуму «Люди миру» ухвалив Священний синод УПЦ МП 17 серпня. Серед організаторів цього заходу: рок-музикант Олег Карамазов, лікар та ієрей УПЦ МП Ростислав Валихновський, культуролог Юрій Молчанов, журналіст Костянтин Стогній.

Олег Карамазов, один з організаторів форуму, був нагороджений у листопаді 2012 року орденом Дружби – нагородою Російської федерації. Він був одним з організаторів музикального туру, присвяченого 1020 річниці хрещення Русі.

Форум «Люди миру» у Святогірську: про агресію Росії ніхто не згадав

Всі ці люди є постійними учасниками ефірів на проросійських телеканалах, підконтрольних Віктору Медведчуку. Організатори форуму назвали його міжнародним і запевняли, що на цьому заході будуть озвучені різні точки зору щодо завершення війни і встановлення миру.

Раніше Секретар РНБО України Олексій Данілов прокоментував проведення таких форумів.

«Одним з дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних «конференцій», «круглих столів», «міжнародних форумів», «хресних ходів». Мета таких заходів – просування ідей так званого «руського миру», виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди», – сказав він.

Хоча Данілов і не вказав що мова йде саме форум у Святогірську, але при цьому заява з’явилася після початку піар компанії форуму «Люди миру». При цьому, в РПЦвУ (Московський патріархат) миттєво відреагували і висловили своє обурення, заявивши, що секретар РНБО Олексій Данилов «суперечить сам собі і принципам державної безпеки».

Треба зазначити, що Святогірська лавра постійно проводить російську пропагандистську акцію «Безсмертний полк» на 9 травня, маскуючи її під хресну ходу.

Митрополит Арсеній, який керує лаврою, усіляко уникає відповіді на питання щодо агресії Росії відносно України. На заходах, які влаштовує Святогірська Лавра, регулярно просувається ідея братовбивчої війни з натяком на війну громадянську, яка нібито йде в Україні.

Від самого початку форуму було задане російське трактування подій в Україні, а саме те, що українці воюють з українцями. Використовується терміни «та сторона», «сторони конфлікту». Звучали заклики до перемовин та про те, що треба «подивитися в очі супротивнику».

Не було жодної згадки про агресію Росії, про окуповані території Криму та Донбасу. Термін «війна» найбільше використовувався мешканцями селищ, які знаходяться на лінії фронту.

Як виявилося, жодної іншої точки зору на війну, так і не було озвучено. Риторика тих людей, які говорили про закінчення війни, була досить «розмитою». Жодного разу ніхто з спікерів не сказав про те, що саме Росія є винною у тому, що відбувається. Термін «окуповані території», який існує в українському законодавстві, дехто зі спікерів все ж таки використовував.

Мешканка селища Піски, розташованого поруч з донецьким аеропортом, під час виступу на форумі, чогось вирішила, що війна почалася саме з її населеного пункту 18 липня, і що саме українська армія розпочала цю війну. Вона навіть згадала про нібито напис на формі українських військових «рабовласник».

Форум «Люди миру» у Святогірську: про агресію Росії ніхто не згадав

Цікаво, що ніхто зі спікерів не виправив цю мешканку Пісок і не розповів їй, що війна почалася ще 12 квітня з моменту захоплення Слов’янська, і керували цим захопленням, саме росіяни.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі