вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Формула Штайнмаєра» підписана, війська будуть розведені, особливий статус оновлений – брифінг Володимира Зеленського

Новини , Російська агресія , Події , Політика

«Формула Штайнмаєра» підписана, війська будуть розведені, особливий статус оновлений – брифінг Володимира Зеленського

views129

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент України заявив про підписання «формули Штайнмаєра», привітав всіх з розведенням військ по всій лінії та анонсував новий особливий статус для ОРДЛО.

«Ми відповіли на лист пана Сайдіка, що ми погоджуємо текст «формули Штайнмаєра», – заявив Президент України. І додав, що не треба цього лякатися, бо «формула Штайнмаєра» ­– це «лише одне-два речення».

«Формулу Штайнмаєра» планують внести до нового Закону про особливий статус Донбасу. За словами Зеленського, термін попереднього і нині діючого Закону спливає 31 грудня 2019, тож потрібно написати та прийняти вже новий.

Мабуть, побачивши реакцію присутніх на брифінгу журналістів, Зеленський додав, що в оновленому Законі «не буде ніякої капітуляції» та «переходу червоної лінії».

«Формула Штайнмаєра — це одне-два речення… Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей… починає діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією України та законодавства України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів», – пояснив Президент.

Що стосується самих виборів, про які було сказано неодноразово, а потім ще й звучало у запитаннях, то Зеленський сказав про недопустимість виборів під дулами автоматів, але вибори повинні відбутися. За його словами, там не повинно бути ніяких військових, але не пояснив як планується це перевірити.

Щодо розведення військ, то тут він просто привітав всіх з початком, заявив про відведення українських частин по всій лінії зіткнення, звернувся до місцевих людей з проханням не панікувати, а потім привів приклад Станиці Луганської. (До речі, саме там неодноразово помічали бойовиків, ОБСЄ подавало звіти про не відведення техніки, а будівництво нових споруд зі сторони терористів та зрив українських прапорів – ред.).

Коли журналісти почали задавати багато питань, Президент всім подякував і… пішов.

Нагадаємо. 18 вересня в Мінську на зустрічі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі радники узгодили чітке формулювання стосовно проведення виборів. Однак українська сторона через «технічне непорозуміння» письмово не погодила документ. Як потім пояснили представники, узгоджена у Мінську «формула Штайнмаєра» регулює набуття чинності закону про особливий статус Донбасу», а зараз Закон можна застосувати після виборів, які будуть схвалені ОБСЄ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі