субота, 01 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
FM-терор: Росія блокує українські радіостанції в Криму

Новини , Російська агресія , Новини окупації

FM-терор: Росія блокує українські радіостанції в Криму

views80

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Моніторинг радіочастот у північних містах Криму підтвердив, що українське радіо блокується та витісняється російським.

Таку інформацію надали представники Кримської правозахисної групи, які проводили моніторинг у вересні.

Дослідження виявило, що в десяти містах українське радіомовлення повністю витіснене, ще у дев’яти населених пунктах здійснюється часткове блокування.

«Представники КПГ за допомогою автомагнітол провели моніторинг поширення радіосигналу українських FM-радіостанцій у 19 населених пунктах північного Криму: містах Армянськ, Красноперекопськ, Джанкой і населених пунктах, розташованих уздовж основних автодоріг — Ішунь, Зелена Нива, Вишнівка, Красноармійське, Істочне, Новоолександрівка, Мартинівка, Солоне Озеро, Завіт-Ленінський, Єрмакове, Придорожнє, Передмістне, Зарічне, Овочеве, Лобанове, Воїнка», — повідомляють активісти.

Росіяни незаконно займають частоти, на яких раніше транслювались українські державні та приватні радіостанції. Мовлення українських FM з боку Чаплинки у північному Криму витіснене наступними станціями:

  • Частоту «Українського радіо» 100,7 — радіо «Супутник»;
  • Частоту радіо «Промінь» 102,6 — «Вести»;
  • Частоту «Армія FM» 103 — радіо «Крым»;
  • Частоту «Радіо НВ» 104,1 — радіо «Море»;
  • Частоту «Крим.Реаліі» 105,9 — «Вести»;
  • Частоту радіо «Херсон FM» 107,8 — «Ватан седасен».

«У такий спосіб, російська влада блокує українське FM-радіомовлення на півострові, незаконно захопивши українські радіочастоти, практично позбавивши громадян України доступу до інформації незалежних українських радіостанцій. Водночас влада РФ повністю ігнорує той факт, що глушіння радіосигналів засуджене Міжнародною конвенцією електрозв’язку в 1947 році та Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році», — підсумували кримські правозахисники.