вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Факти примусової «паспортизації» долучать до інших справ у Гаазі

Новини , Право

Факти примусової «паспортизації» долучать до інших справ у Гаазі

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Офіс Генерального прокурора збирає докази примусової паспортизації цивільного населення на тимчасово окупованих РФ територіях для передачі до Міжнародного кримінального суду.

Про це йдеться на офіційному сайті Генеральної прокуратури.  

Вказується, що наразі збираються докази примушення людей отримувати «паспорти псеводореспублік», які потім будуть направлені до міжнародного суду.

«Офіс Генерального прокурора збирає та документує докази насильницької політики окупаційних адміністрацій РФ щодо отримання громадянами України – мешканцями тимчасово окупованих території Луганської та Донецької областей «паспортів» псевдореспублік для направлення інформаційного повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду», – йдеться у повідомленні.

Прокуратура також повідомляє, що люди, які не мають такого «паспорту», не можуть працевлаштуватися, а в окупаційних адміністраціях його наявність «є обов’язковою умовою, адже його відсутність вважається підставою для звільнення».

«Такі умисні примусові дії незаконних адміністрацій, контрольованих РФ, є грубим порушенням норм міжнародного права, зокрема Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та ст. 75 Додаткового протоколу 1977 року», – наголошують у пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

Крім того, вказується приблизна кількість таких «документів», що вже отримані мешканцями тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей: «понад 500 тис псевдопаспортів – 300 тис і 200 тис відповідно».