субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Фахівці кібербезпеки відмовляються працювати з новою владою

Новини

Фахівці кібербезпеки відмовляються працювати з новою владою

views96

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Фахівець з інформаційної безпеки, засновник громадської організації «Українська група інформаційної безпеки», організатор багаторічного форуму з питань інформаційної безпеки UISGCON, засновник компанії «Бережа Сек’юріті» Костянтин Корсун заявив про припинення діяльності через перетворення країни на тоталітарну державу та переслідування навіть за вільне вираження думок.

Після вчорашньої пресконференції з приводу обшуків у членів «Українського кіберальянса», під час якої вони заявили про припинення діяльності своєї організації до зняття з них всіх підозр, висунутих їм правоохоронними органами, деякі активісти також вирішили зупинити свою роботу у кібербезпеці. І рішення ці не поспішні.

Костянтин Корсун в інтерв’ю «Інтернет.юа» заявив, що також припиняє діяльність та підтримує «Український кіберальянс». За його словами, ці обшуки свідчать про порушення громадянських свобод і перетворенні нашої країни на тоталітарну державу.

«А що далі? Нас будуть кидати за ґрати за вільне вираження думок, за те, що ми не згодні з якимись діями влади. Тепер освічених і талановитих людей будуть принижувати і обмежувати в правах. Зараз готується безліч тоталітарних законів з контролю за інтернетом і з обмеженням вільно поширювати інформацію. Все це саме по собі є порушенням прав і свобод українських громадян», – заявив Корсун.

Крім того, він наголосив, що нинішня влада зневажає все, що пов’язано з кібербезпекою і активно протидіє кіберактівістам.

«Це не робить їй честі, а навпаки негативно впливає на інтереси країни, в тому числі і в кібервійни проти Росії», – додав він.

Він також підтвердив слова членів «Українського альянсу» та інших активістів про те, що правоохоронними органами не слідчі дії проводилися, а здійснювався тиск на людей, які займаються кібербезпекою.

«Це була акція залякування, яка нічого спільного з розслідуванням кримінальних справ не має. У них було завдання завдати максимальної шкоди активістам, щоб вони знали своє місце», – заявив експерт по інформаційній безпеці.

Він нагадав, що влітку 2019 року він разом з членами кіберальянса та іншими фахівцями з кібербезпеки безоплатно розробив для уряду план дій про національну кібербезпеки. Але йому не лише не приділяють увагу, а й навіть не вважають це питання важливим. Завдання нової влади – це просто діджиталізація.

«Ми цей план взяли, опублікували і показали владі, але ніякої реакції не послідувало. На жаль, керівники Мінціфри, кіберполіції та СБУ дотримуються позиції Михайла Федорова про те, що роль кібербезпеки трохи перебільшена. Вони не приділяють цьому достатньої уваги і не вважають це чимось важливим. Ми вже втомилися битися лобом об бетонну стіну. У них завдання – це діджиталізація», – наголосив фахівець.

За його словами, він і члени кіберальянса марно розраховували на співпрацю з боку нової влади. А зараз прийшов час з’ясувати раз і назавжди: як державні органи влади ставляться до проблем кібербезпеки. Чому проти активістів порушуються кримінальні справи? Чи вважає українська влада доцільним партнерство з киберсообщества?

«Я підтримую позицію кіберальянса і теж припиняю будь-яку діяльність в цьому напрямку. Я також відмовляюся співпрацювати з державними органами влади. Сьогодні до них прийшли, а завтра до мене прийдуть, а післязавтра до вас прийдуть, тому що ви ретранслювали точку зору кіберзлочинців», – підсумував він.

Нагадаємо. Вранці 25 лютого поліція спільно з бійцями КОРД провела обшуки у громадських активістів та співзасновників ГО «Український Кіберальянс» (Ukrainian Cyber ​​Alliance).

«Український кіберальянс» назвав обшуки політичним тиском. Слідчі незаконно вилучили речі та документи під час обшуку в активістів і пообіцяв оскарження дій правоохоронців у суді. 

У партії «Демократична Сокира» обшуки назвали помстою за виявлення провалів у роботі Кіберполіції та прагненням СБУ отримати електронне листування активістів.

Спікер міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Михайло Макарук заявив, що обшуки у активістів ГО «Український кіберальянс» політично вмотивовані і проходять через те, що активісти критикують режим президента Володимира Зеленського.

26 лютого громадська організація «Український кіберальянс» (Ukrainian Cyber Alliance) заявила про наміри припинити роботу з пошуку та реагування на кіберзагрози. Активісти не будуть надавати інформацію та зупиняють свою роботу доти, доки правоохоронні органи не вибачаться за проведені обшуки та обвинувачення.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі