понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Евакуація жителів на пару годин – наслідки вибуху в РФ

За кордоном , Новини

Евакуація жителів на пару годин – наслідки вибуху в РФ

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

8 серпня 2019 року в Архангельській області, біля села Ньонокса, стався страшний вибух ракети.

А от мешканцям міста запропоновано покинути село на кілька годин 14 серпня, нібито з метою проведення «планових робіт».

Як стало відомо з інформації від Сєверодвинської міськадміністрації, люди мають бути готовими до від`їзду о 04:00 ранку. Але чиновники повідомили, що цей захід не є примусовою евакуацією, а лише добровільним виїздом на короткий проміжок часу. На цей час заплановані роботи з ліквідації наслідків вибуху на полігоні, пов`язані з викидом радіації.

Основні відомості

08.08.2019 в Архангельській області на території військового полігону, що входить до складу однієї з частин Морського флоту, стався вибух ракети. Внаслідок катастрофи за офіційними даними загинули 5 співробітників державної корпорації «Росатом». Відомо про сильні опіки й тяжкий стан ще 3 працівників.

Згідно висновків Джеффрі Льюїса з Інституту міжнародних досліджень Міддлбери, подібний вибух міг бути спровокований під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою. Саме про неї розповідав президент Росії Володимир Путін у минулому році. Росія називає ракету 9М730 «Буревестник», в той час, як НАТО ідентифікує її як SSC-X-9 Skyfall.

Представники державної корпорації «Росатом» повідомляють, що аварія сталася лише за рахунок збігу певних чинників, що не рідкість під час випробувань нових технологій.

Наразі зафіксований радіаційний фон перевищує норму у 4-16 разів.

Нагадаємо. Після вибуху на території військового полігону район Двінської затоки Білого моря після інциденту на місяць закрили для вільного плавання. Але мешканців прилеглої території запевнили, що небезпеки для них немає.