середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
EUR4 млн на гуманітарне розмінування в Україні виділив уряд Нідерландів

Економіка , Політика

EUR4 млн на гуманітарне розмінування в Україні виділив уряд Нідерландів

views105

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Уряд Нідерландів надав EUR4 млн на гуманітарне розмінування на Донбасі. Довгостроковою метою нідерландської політики в Україні є зміцнення стабільності, безпеки та процвітання в країні, особливо на Донбасі.

Про це йдеться в повідомленні посольства Нідерландів в Україні.

Посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол нагадав, що його країна підтримує Україну з 2015 року, а зараз збільшила допомогу у 5 разів.

«Ми змогли збільшити нашу підтримку розмінування в Україні вп’ятеро. Нідерланди підтримують протимінну діяльність The HALO Trust в Україні з 2015 року, від самого початку їхньої діяльності. Я був вражений роботою їхньої команди, коли відвідав пункт розмінування в Новолуганському восени минулого року», – сказав він.

Згідно з новою урядовою програмою дій проти мін і касетних боєприпасів на 2020-2024 роки, глобальною метою якої є «Світ без мін до 2025 року», на сході України розмінування здійснюватиме неурядова організація The HALO Trust.

Перші команди HALO, підтримані Нідерландами, почали працювати на сході України вже в жовтні.

За словами керівника програми The HALO Trust в Україні Тобі Робінсона, саме Нідерланди першими підтримали гуманітарну місію з розмінування на Донбасі.

«Це дало нам змогу обстежувати й очистити перші райони на сході України. Завдяки збільшенню підтримки від уряду Нідерландів ми зможемо й надалі робити території безпечними та запобігати пораненням і смертності серед цивільних осіб. Ми також робимо землі знову придатними для сільського господарства й інфраструктури. Хоча треба зробити ще дуже багато, це – великий крок до України без мін», – сказав він.

Крім того, у посольстві наголосили, що допомога уряду Нідерландів є дуже своєчасною, нагадавши про затверджені нещодавно парламентом зміни до закону України «Про протимінну діяльність в Україні», які очікують підпису президента. Згідно з цим законом утворюється національний орган з питань протимінної діяльності, а також центр протимінної діяльності та центр гуманітарного розмінування – під егідою Міністерства оборони й Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Це не лише значно наблизить протимінну діяльність в Україні до міжнародних стандартів, а й, сподіваюся, зробить її набагато ефективнішою. Ми розраховуємо на успішне впровадження нового законодавства, яке також потребуватиме виділення належних ресурсів з боку України та її міжнародних партнерів», – зазначив Єннес де Мол.

Вказується також і довгострокова мета нідерландської політики в Україні – зміцнення стабільності, безпеки та процвітання в країні, особливо на Донбасі. Для цього Нідерланди зосереджуються на реалізації реформ, як це передбачено в Угоді про асоціацію між Україною і ЄС.

Окрім Програми дій проти мін і касетних боєприпасів Нідерланди також сприяють гуманітарному розмінуванню в Україні, підтримуючи спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та різні проекти ОБСЄ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі