п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Етикет: чи потрібно це пересічній людині? Розмова з людиною, яка хоче виховати шляхетних українців

Суспільство

Етикет: чи потрібно це пересічній людині? Розмова з людиною, яка хоче виховати шляхетних українців

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На Донеччині є людина – Мартирос Григорян, який вважає, що треба виховувати шляхетних українців, давати їм змогу опановувати норми етикету. Мартирос був учасником Революції гідності, займався громадською та правозахисною діяльністю. Ті люди, які з ним спілкувалися, завжди вважали його вихованою людиною. Майже завжди одягнений у костюм з краваткою він навіть зі своїми опонентами поводився досить чемно. 

Чому так сталося, що пан Мартирос опікується впровадженням норм етикету серед звичайних людей і чи є у цьому сенс, з’ясовували після його лекції.                     

«Велику роль зіграла моя мама. Вона мене завжди привчала до порядності. Завжди привчала мене до того, щоб я поводився коректно. Приблизно на початку двохтисячних років мені стала цікава тема комунікацій, коли я почав спостерігати за вчинками політиків: як вони себе ведуть, як вони розмовляють. Я почав купувати книги з етикету. Потім я з’ясував, що у світському етикеті один напрямок, а у діловому  – інший. Потім я почав вивчати діловий, напевно не етикет, а протокол. Основою ділового етикету стала Віденська конвенція від 1961 року».               

Чи може людина бути правильно одягнена, виконувати норми етикету, але при цьому бути не порядною?

«Досить часто таке є. І багато людей на цей час транслюють цю тему».  

Є такий різновид етикету, як «нететикет» або цифровий етикет, розповів пан Мартирос. Це норми спілкування, «починаючи від телефонних дзвінків і закінчуючи діловими листами. І не тільки діловими». Планується лекція саме по етикету спілкування в інтернеті. 

Мартирос спостерігав за політиками під час виборів і зробив для себе деякі висновки:

«Я спостерігав, коли відбувалися вибори, за політиками. Як вони вдягнені, як жестикулювали. За їхньою мімікою. Як вони поводилися. Я багато зробив для себе висновків. За багатьох би я не проголосував, бо побачив їхню жестикуляцію. Людина має бути стримана».

Ви пропонуєте, щоб політики, чиновники були сухими роботами, в яких немає емоцій?

«Я скажу наступне, політик транслює нас. Політик відвідує інші регіони, країни. Якщо він буде розслаблений, наприклад, сьогодні він розстібнув один ґудзик, завтра він зробив який безглуздий жест, потім він сказав щось не те – потім складається картинка у людей в інших країнах. Вони – політики, чиновники – презентують Україну. І коли щось таке стається – це досить сумно».

Навіщо звичайній людині з провінційного міста або обласного основи етикету?

«Якщо я не знаю отих елементарних норм, я втручаюся у свободу іншої людини. Наприклад, я їду у громадському транспорті й поряд людина починає гучно розмовляти телефоном. Людина може і добра, але вона не знає, що цього не треба робити, виходячи з норм пристойності».     

Як це донести до людей, що це все потрібно?

«Поки, я це презентував невеличкій групі людей. Потім більш широкому загалу. Треба, щоб з’явилася потреба у цьому. Я зараз пишу книгу «Етикетні формули для тих, хто хоче бути шляхетним українцем». 

Мартирос Григорян планує й далі просувати тему впровадження етики у повсякденному житті. Поки він це робить на своїй сторінці у Фейсбук іноді виступає з лекціями для людей, які вважають що їм це потрібно.                                

Етикет: чи потрібно це пересічній людині? Розмова з людиною, яка хоче виховати шляхетних українців

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі