субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Естонія відмовилася визнавати російські паспорти, видані жителям Донбасу

Новини

Естонія відмовилася визнавати російські паспорти, видані жителям Донбасу

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство закордонних справ Естонії повідомило на своєму сайті про прийняте рішення не визнавати російські паспорти, котрі були видані Луганської та Донецької областей після 24 квітня 2019 року. Естонська сторона вважає це черговою спробою з боку РФ підірвати суверенітет України та принципово засуджує дії Росії.

Це рішення стало відповіддю розпорядження про надання жителям Донецької та Луганської областей російського громадянства у спрощеному порядку, яке було підписане президентом РФ Путіним у квітні поточного року.

«Спрощення отримання громадянства Росії для жителів східної України – це ще одна спроба підірвати незалежність України та увічнити поточну нестабільну ситуацію із безпекою на сході України. Це суперечить духу Мінських домовленостей», – пояснив міністр Урмас Рейнсалу.

Питання видачі російських паспортів міністр закордонних справ Естонії разом з європейськими колегами порушив перед Радою закордонних справ Європейського Союзу. 20 червня Європейська рада висловила глибоку стурбованість та готовність розглянути питання про невизнання російських паспортів, виданих жителям східних областей України.

Водночас в Україні розглядається можливість введення національних санкцій у відповідь на паспортизацію жителів окупованих частин Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо. Європейський Союз готує нові санкції проти РФ за систематичне втручання у справи незалежної України та дестабілізацію на Донбасі. Серед штрафних мір планується і невизнання нелегальної російської паспортизації.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі