субота, 10 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Експосол США закликала посилити тиск на Росію і пояснила інтереси Заходу в Україні (відео)

Політика

Експосол США закликала посилити тиск на Росію і пояснила інтереси Заходу в Україні (відео)

views58

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сполучені Штати мають суттєво збільшити допомогу Україні і посилити санкції проти Росії за її агресивну політику, тим більш, що «Захід має інтереси в Україні». Щодо Росії, то «ми повинні готуватися до нової «авантюри», як вони говорять по-російські».

Про це заявила експосол США в Україні Марі Йованович у відеозверненні, щоопублікував центр Carnegie Endowment, з яким вона співпрацює в якості аналітика програми по Росії і Євразії.

Вона нагадала про злочини Росії проти України. І зазначила, що Україна знаходиться далеко від США, проте саме вона є «випробувальним стендом», на якому РФ відточує злочини, які використовує по всьому світу.

«Ми знаємо, що росіяни не 10 футів зросту, ми добре знаємо їх. Але є інша річ, яку ми знаємо: вони можуть серйозно нашкодити. І вони роблять це в Україні. Вони заволоділи Кримом, по суті анексували Азовське море, ведуть війну на Донбасі, політизували міжнародні енергетичні угоди, проводили кібератаки і дезінформаційні кампанії, втручалися у вибори. Але Україна далеко і чому нас має це турбувати? Тому що Україна – це випробувальний стенд на задньому дворі для тактики, яка продовжує використовуватися по всьому світу, від громадянських воєн в Сирії та Лівії до виборів в США, Франції і Брекзіта у Великій Британії», – сказала Йованович.

Колишня посол зазначила, що у Заходу є зрозумілі інтереси в Україні: захист п’яти членів НАТО, які її оточують, гарантії вільного проходу в Чорне море, і збереження принципу суверенітету та непорушності міжнародних кордонів.

«Ці цілі краще здійснюються з Україною, як незалежною державою, конструктивним партнером ніж, як дестабілізованою країною – васалом Росії. РФ може бути слабшає силою, але немає причин, які б зупинили її дії щодо експансії і руйнування», – підкреслила вона.

Йованович також додала, що світ зараз відвернений пандемією коронавірусу, однак це не є приводом зупинятись на шляху підтримки України, навпаки, Захід має показати свою сильну сторону.

«Якщо Захід не покаже зараз свою сильну сторону, Росія може неправильно оцінити це пізніше, буде це в кіберпросторі або фізичному просторі, у такий спосіб, який ми не зможемо прийняти. І що ми зможемо зробити тоді? Ми не знаємо, що Росія буде робити далі в Україні і де-небудь ще, але ми повинні готуватися до нової «авантюри», як вони говорять по-російські», – сказала вона.

На її думку, теоретично в Вашингтоні добре розуміють українську політику і ситуацію в Україні, але на практиці виглядає так, що зверху йдуть суперечливі сигнали, а сектор безпеки не реагує належним чином.

«Союзники США в Європі і всюди стривожені. Україна втрачає впевненість у підтримці Америки і росіяни вірять, що у них карт бланш», – наголошує вона.

Йованович також зауважила, що Захід повинен продовжувати надавати допомогу Україні, але водночас стежити, щоб українські політики були відкриті, підзвітні та віддані реформам, яких українці домагаються з 2004 року. Допомога повинна надаватися в оборонному секторі, економіці, боротьбі з корупцією.

Крім того, допомогою вона назвала також посилення санкцій і «гарантії що ніхто не забув і не сприйняв, що Росія зробила в Криму». 

У той же час Йованович хоче, щоб Захід не тільки тиснув, але і залучав Росію у вирішення спільних проблем, але з позиції сили, співпрацюючи в загальних інтересах, і твердо стоячи на своїх принципах.

«Росія бачить Україну як власний полігон. Захід повинен використовувати цю землю, щоб довести, що сильна демократія може і буде панувати», – резюмувала вона.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі