субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Експосадовці США закликали до пом’якшення санкційної політики та співпраці з Росією

Економіка , Політика

Експосадовці США закликали до пом’якшення санкційної політики та співпраці з Росією

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Низка колишніх американських високопосадовців і дипломатів написали відкритого листа, в якому закликали переглянути політику США щодо Росії і відновити співпрацю, а санкційний режим зробити більш гнучким і готовим до пом’якшень.

Лист опублікували у виданні POLITICO, передає «Голос Америки».

У листі йдеться про те, що нинішнє поєднання санкцій та дипломатії не працює.

Авторами листа є Роуз Готтемюллер (колишня заступниця Генсека НАТО), Томас Грем (радник президента Буша-молодшого з Росії та Євразії), Фіона Гілл (колишня співробітниця Ради Нацбезпеки США, яка відповідала за Росію та Україну), Роберт Легвольд (політолог Колумбійського університету), Джон Ганстман і Томас Пікерінг (колишні посли США до Росії).

Крім зазначених осіб лист підписали декілька десятків колишній високопосадовців, дипломатів, сенаторів, конгресменів та аналітиків. Серед них – колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, ексміністр оборони США Вільям Перрі, колишній державний секретар США Джорд Шульц, ексзаступник директора ЦРУ Джон МакЛафлін та інші. Серед підписантів є як демократи, так і республіканці.

Своє бачення відносин з Росією виклали у шістьох пунктах. Нижче коротко переказуємо їхній зміст.

1.Слід знайти ефективний шлях відповіді на російське втручання в американські вибори.

«Загартовування нашої виборчої інфраструктури, санкції щодо росіян, які використовують викрадену інформацію як зброю, і протидія здатності Росії зламати наші системи – це все необхідні заходи».

2. Відновлення нормальних дипломатичних відносин – найвищий пріоритет.

«Беззмістовно, щоб дві країни, які здатні знищити одна одну і всю цивілізацію за 30 хвилин, мали нестачу дипломатичних відносин, які повністю функціонують. Внаслідок кризи в Україні, ключові урядові контакти загострились, консульства закрили, працівників посольств різко скоротили. … Відновлення нормальних дипломатичних відносин має бути найвищим пріоритетом для Білого дому з підтримкою в Конгресі».

3. Слід залучати Росію до діалогу.

«Слід помалу переходити до наступної фази контролю за зброєю, щоб посилити ядерну стабільність, обережно підлаштовану під світ з декількома ядерними суб’єктами. … Необхідно зробити безпечнішим і стабільнішим військове протистояння вздовж найбільш нестабільних регіонів Європи – від Балтійського до Чорного моря, наполегливо працюючи для збереження існуючих обмежень, як «Угоди про відкрите небо».

4. Потрібно забезпечити тристоронню співпрацю США-Росія-Китай.

«Наша нинішня політика посилює готовність Росії приєднатись до найменш конструктивних аспектів політики Китаю щодо США. Просунути голку в протилежний бік буде непросто, але це має бути нашою метою».

5. Україна та Сирія важливі, але також слід пам’ятати про покращення відносин з Росією.

«Щодо важливих питань, де інтереси США та Росії перебувають у справжньому конфлікті – як-от Україна чи Сирія, Сполучені Штати мають залишатись твердими в принципах, які поділяють наші союзники, і які є критично важливими для справедливого результату. Однак більше уваги слід приділити сумарному впливу, який зважені та послідовні кроки можуть мати на загальні відносини. І своєю чергою, можливостям покращення відносин для наступних кроків уперед».

6. Санкції мають бути частиною політики щодо Росії, але їх треба поєднувати з дипломатією.

«Ми маємо відновити гнучкість нашого санкційного режиму, і зосередитись на цільових санкціях, які можуть бути швидко пом’якшені взамін на російські кроки, що просунули переговори назустріч прийнятного вирішення невирішених конфліктів».

Наголошується також, що всі автори і підписанти свідомі того, що стратегія Путіна глибоко вкорінена в націоналістичні традиції і знаходить відгук як в еліт, так і у громадськості. І додали, що наступний лідер Росії, ймовірно, також буде провадити таку ж політику.

«Припущення, що ми можемо і маємо це змінити, є неправильним. Водночас, було б нерозумно думати, що в нас немає вибору, окрім як дотримуватись своєї нинішньої політики», – йдеться у колонці.

І додали, що з Росією потрібно працювати та прагнути конструктиву. В іншому випадку «ціна буде занадто високою».

«Ми маємо працювати з Росією, як є, – повністю використовуючи наші сильні сторони, але відкрившись до дипломатії. Цілеспрямовано, ми зможемо як дати раду викликам з Росії, так і прагнути скерувати відносини на більш конструктивну стежку. Якщо цього не зробити, ціна буде надто високою».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі