понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Експерти пояснили, чому звичайні БПЛА вже скоро стануть непотрібними: у тому числі й для України (фото)

Технології

Експерти пояснили, чому звичайні БПЛА вже скоро стануть непотрібними: у тому числі й для України (фото)

views131

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За словами спеціалістів, безпілотні літальні апарати потрібні, оскільки можуть зібрати безліч даних. Однак обробляти дані має людина, а це є ризик появи помилок і втрата часу. Тож потрібен симбіоз безпілотника та штучного інтелекту.

Про це повідомляє Defense Express.

«Об’єднаний центр штучного інтелекту міністерства оборони США (US Department of Defense’s Joint Artificial Intelligence Center, JAIC), яке відповідає за розробку і впровадження військових систем штучного інтелекту, уклав з американською компанією General Atomics контракт на створення системи, здатної автоматично обробляти дані з сенсорів безпілотних літальних апаратів, управляти цими сенсорами і польотом», – йдеться у повідомленні.

General Atomics повинна буде встановити нову систему штучного інтелекту на ударний безпілотний літальний апарат MQ-9 Reaper і провести її льотні випробування.

Експерти пояснили, чому звичайні БПЛА вже скоро стануть непотрібними: у тому числі й для України (фото)

Вказується, що БПЛА під час польоту збирають величезні обсяги розвідувальної інформації, яку повинні переглядати й аналізувати оператори сенсорів та озброєння. Люди через велике навантаження здатні допустити помилку або втратити важливі деталі, тож для мінімізації ризиків військові США вкрай зацікавлені у створенні системи штучного інтелекту. Ця система має автоматично аналізувати інформаційний потік даних від безпілотника, виявляючи, розпізнаючи і ідентифікуючи важливі цілі.

«Система повинна буде керувати усіма сенсорами безпілотника, включаючи апаратуру радіоелектронної розвідки і радіолокаційну станцію Lynx з синтезованою апертурою. Система штучного інтелекту, що отримала назву Metis, також має відповідати і за управління польотом безпілотника», – йдеться у повідомленні.

Раніше General Atomics вже випробувала БпЛА MQ-9 зі встановленою на ньому системою штучного інтелекту Agile Condor, здатною в автоматичному режимі ідентифікувати і обирати цілі. Випробування проходили на полігоні у Північній Дакоті й були визнані успішними.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі