понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Екс-прибічник Маккейна може стати новим спецрадником США в Україні

За кордоном , Новини , Політика

Екс-прибічник Маккейна може стати новим спецрадником США в Україні

views94

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Посаду спецпредставника Державного департаменту США з питань України може зайняти Майкл Костів, замінивши на цьому посту Курта Волкера. Таку інформацію надало видання «Дзеркало тижня», посилаючись на впливові джерела у США.

Ресурс зазначає, що спершу у Вашингтоні вирішили віддати Костіву пост американського посла в Україні. Але після звільнення Курта Волкера саме кандидатуру Костіва почали розглядати на цю посаду. Наразі американський уряд проводить консультації з цього приводу.

«Якщо для призначення на посаду спецпредставника необхідний тільки підпис американського держсекретаря, то процедура призначення посла вимагає затвердження Сенатом. І тут для Костіва можуть виникнути певні складнощі», – відмічає «Дзеркало тижня».

Майкл Костів, якому на сьогоднішній день 72 роки, починав свою кар’єру у ЦРУ. Пропрацювавши там на протязі 10 років, він зі скандалом залишив цю організацію. В англійській версії Вікіпедії опублікована вельми дивна стаття про Костіва. В ній описується випадок, який стався у 1981 році: Костів був затриманий поліцією за крадіжку бекону, сумою у 2,13 доларів. Костів самостійно розповів про цей інцидент своєму керівництву і його було відправлено в адміністративну відпустку. Через рік, коли Костів сам пішов у відставку, з нього зняли усі обвинувачення.

Наступні 20 років після відставки з ЦРУ він працював в одній із найбагатших нафтогазових компаній – Chevron. З 2001 по 2003 рік він займав пост віце-президента з міжнародних справ.

З 2004 по 2006 роки працював радником голови ЦРУ, а з 2006 і по 2011 роки займав пост керівника республіканського штабу комітету Сенату з озброєних сил, лідером якого, на той час, був сенатор Джон Маккейн.

«За словами наших поінформованих співрозмовників, саме Костів привернув увагу Маккейна до українського питання», – зазначає видання.

Останні 8 років Костів був віце-президентом Американської асоціації геологів-нафтовиків, а з січня 2017 року поєднував свою роботу з посадою радника директора Нацрозвідки Дена Коутса.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі