п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Екс-президент України закликав не займатись переглядом Мінських домовленостей

Новини , Російська агресія , Політика

Екс-президент України закликав не займатись переглядом Мінських домовленостей

views100

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

П’ятий президент України Петро Порошенко наполягає на дотриманні «дорожньої карти» Мінських угод, оскільки вона містить чітко узгоджені етапи виконання домовленостей, в тому числі щодо питання проведення виборів на тимчасово окупованих територіях виключно за українським законодавством.

«Я б просив не грати в перегляд досягнутих домовленостей по Мінському формату. В тому числі і тих, за якими стоять підписи Порошенко і президента РФ Володимира Путіна, канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Французької республіки тоді ще Франсуа Олланда», — підкреслив колишній президент у програмі «Рандеву з Яніною Соколовою» на 5 каналі.

«У нас є 13 пунктів Мінських угод. Вони є базовими документами, де є виконання тих зобов’язань, які дані», — зазначив пан Порошенко.

Лідер «Європейської солідарності» нагадав, що проведені переговори узгодили «дорожню карту» імплементації (виконання державою міжнародних правових норм — прим. ред.) Мінських домовленостей.

«Це визначає, що і коли повинно робитися», — пояснив політик, додавши, що «карта» обговорювалася як у «Нормандському форматі», так і на рівні міністрів закордонних справ та дипломатичних радників.

 «І, по-перше, необхідно досягти компоненту безпеки, який дасть можливість взагалі говорити про проведення голосування, гарантувати вільне волевиявлення громадян і організацію вільних виборів», — наголосив п’ятий президент України.

Крім того, пан Порошенко висловив скептицизм щодо перспективи якнайшвидшого проведення місцевих виборів, зокрема на тимчасово окупованих територіях. За його словами, тут зайвий поспіх та нехтування безпекою можуть лише нашкодити.

«Тому що в Мінських угодах записано, що це (вибори — прим. ред.) повинно бути за українським законодавством. Це повинно бути організовано українськими державними органами. Українським політичним силам має бути гарантовано участь в цих виборах. Кандидати від України повинні їздити й агітувати. І тільки за цих умов ці вибори будуть вільними. (…) Спроби зараз говорити, що це буде зроблено за відкритої, як зараз, або таємної присутності російських окупаційних військ, коли незаконні збройні формування, як чітко записано в Мінських домовленостях, які не будуть роззброєні, а будуть перешкоджати вільному волевиявленню та проведенню кампанії, ці вибори не можуть за визначенням бути визнані вільними. А це означає, що ніякого політичного процесу, до вирішення компоненти безпеки, не буде», — заявив пан Порошенко.

«Отже, ще раз — виведення військ, роззброєння незаконних формувань, вивезення артилерійського і танкового озброєння, чітка позиція щодо забезпечення перекриття неконтрольованої (українською стороною — прим. ред.) ділянки українсько-російського кордону, присутність українських політичних сил і українського законодавства й українських організаторів», — зазначив колишній очільник держави.

За словами Порошенка, надзвичайно важливим є забезпечення участі в голосуванні тимчасово переміщених осіб, яким Росія перешкоджає брати участь у гіпотетичних виборах.

«Тому я вимагаю високого рівня компетентності при розмовах про участь або неучасть», — сказав пан Порошенко.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі