вівторок, 29 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Екс-нардепу Семенченку та «агенту НАБУ» Шевченку повідомлено про підозру у створені «приватної військової компанії»

Події

Екс-нардепу Семенченку та «агенту НАБУ» Шевченку повідомлено про підозру у створені «приватної військової компанії»

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Служба безпеки України припинила діяльність так званої «приватної військової компанії», діяльність якої була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки. Організаторами ПВК були колишній народний депутат України Семен Семенченко та «позаштатний агент НАБУ» Євген Шевченко.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб.  Організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій.

На спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області членів «ПВК» проходили підготовку: бойові вишколи, тренування поводження зі зброєю, навички військових бойових дій. Деякі члени військової компанії навчалася у центрах підготовки за кордоном.

За матеріалами справи, контроль та координацію діяльності  здійснювали 15 громадян України. Вони вербували колишніх військових та правоохоронців з досвідом участі у бойових діях.

Також слідчі отримали дані стосовно укладання контрактів між «ПВК» та представниками організацій країн Близького Сходу.  Слідчі зафіксували пропозиції організувати поставки зброї до цих країн.

В СБУ повідомляють, що за версією слідства, Семен Семенченко та Євген Шевченко є можливими організаторами та учасниками протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.

Наразі їм та іншим організаторам повідомлено про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

Співробітниками СБУ проведено близько 80 обшуків за адресами офісного приміщення, місць проживання, тимчасового перебування та тренування фігурантів справи у столиці, Київській і Донецькій областях.

Під час обшуків вилучено:

 • майже 5,5 тисяч набоїв різного калібру;
 • 7 реактивних протитанкових гранат РПГ-26;
 • 4 підствольних гранатомети;
 •  ручний кулемет Калашнікова;
 • 2 автоматичні гвинтівки;
 • 3 пістолети та 3 автомати Калашнікова АКС та АКС-74;
 • 7 помпових рушниць;
 • 38 гранатометних пострілів ВОГ-25, 21 гранату (зокрема, Ф-1 та РГД-5);
 • 16 запалів УЗРГМ та 6 тротилових шашок, пластид;
 •  пристрій для забезпечення конфіденційних перемовин;
 •  тощо.

Також вилучено фінансову документацію та чорнові записи щодо організаційної структури збройного формування, особові справи учасників.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі