п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Еді Рама поклав на лопатки Лаврова

Новини , Політика

Еді Рама поклав на лопатки Лаврова

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в середу провів переговори з чинним головою в ОБСЄ, прем’єр-міністром і главою МЗС Албанії Еді Рамою.

Ситуація на південному сході України, як і очікувалося, стала однією з центральних тем переговорів Лаврова з Рамою, який приїхав до російської столиці саме в якості діючого голови ОБСЄ. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Лавров розразився тирадою у бік України та звинуватив у тому, що вона хоче долучити ООН з важким озброєнням для оточення тимчасово неконтрольованих територій, щоб провести вибори. Рама, в свою чергу, буквально поклав на лопатки Лаврова, заявивши про те, що пишається членством у НАТО та ЄС, підтримує Україну та антиросійські санкції через війну на Донбасі.

В ході спілкування з журналістами прем’єр-міністр Албанії, що вказав на «необхідність бути чесним», не соромився в антиросійських висловлюваннях.

За його словами, Москва повинна робити більше для врегулювання конфліктів на просторі ОБСЄ, а особисто Лавров повинен бути радий, що Рама «не всі контролює» в організації.

Говорячи про стан двосторонніх відносин, Лавров зазначив, що потенціал для розвитку матеріального взаємодії «стримується тим фактом, що Албанія приєдналася до санкцій політиці Євросоюзу». На що Рама заявив, що зближення з ЄС і НАТО обумовлено не зобов’язаннями, а виключно вибором країни.

«Ми пишаємося тим, що є членами НАТО, союзниками США і ЄС», – підкреслив прем’єр Албанії.

А потім додав, що повністю підтримує питання антиросійських санкцій.

Ще на початку зустрічі прем’єр Албанії зізнався, що відчув глибокий шок, коли відвідав зону конфлікту на південному сході України в січні цього року. За його словами, Албанія зробить все можливе для врегулювання даного конфлікту.

Позиція Тирани полягає у виконанні мінських угод без всяких «але» і «якщо». А також у підтримці дій президента України Володимира Зеленського, всі кроки якого «направлені на виконання домовленостей».

Рама привітав підсумки саміту «нормандської четвірки» в Парижі, в той час як у Москві вважають, що через рішення Зеленського переграти проект підсумкового документа домогтися максимального результату на зустрічі не вдалося.

Крім того, чинний голова ОБСЄ кілька разів поспіль звертав увагу на те, що Албанія – єдина країна в світі, з владою якої російська сторона жодного разу не проводила телефонні переговори, не говорячи вже про зустрічі та переговори.

Лавров тепер запевнив, що цього року телефонні розмови вони точно будуть проводити, причому регулярно.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі