субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Диверсії в Україні та покарання

Суспільство , Політика , Право

Диверсії в Україні та покарання

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська Федерація, продовжуючи агресивну війну проти України, використовує різні методі ведення бойових дій. Один з найдієвіших – проведення диверсій на території України.

Що саме намагаються знищити диверсанти і скільки вирків винесли суди України з’ясувалося при аналізі Єдиного Реєстру судових рішень по статті 113 ККУ (Диверсія).

Скільки диверсантів було засуджено в Україні

Крім знищення важливих об’єктів у цілях диверсантів є і ціль – створити у людей страх, паніку та ініціювати хаос, який може виникнути, коли вдасться диверсія. Тому, стаття ККУ – диверсія – не має строку давнини, а сам злочин належить до категорії тяжких. В умовах ведення війни будь-які проблеми на транспортних магістралях можуть привести до катастрофічних наслідків.

Згідно з реєстром судових рішень з 2015 по 2019 рік, судді винесли відносно диверсантів 18 вироків. Майже всі диверсанти отримали різні терміни ув’язнення. Максимальний строк ув’язнення – 11 років. Один фігурант справи отримав умовний вирок через те, що звернувся до СБУ, розповів про диверсію, що планувалася, і тому диверсія не була скоєна, а його спільники  опинилися на лаві підсудних.

Диверсії в Україні та покарання

Які об’єкти були ціллю диверсантів

Диверсії планувалися в декількох областях України і всі ці області входять до зони так званої «Новоросії», яку російська федерація планувала створити. Це Одеська, Запорізька, Харківська та Луганська області. Найбільше було спроб підірвати магістралі, автомобільні та залізничні у Харківській області.

Диверсанти намагалися підривати мости, залізничні колії, розстроювати потяги. Вибухівка закладалася як під залізничними коліями, так і на цистернах або вагонах.

Були спроби зробити постріл з гранатомета по цистернах, в яких перевозилося паливо для військової техніки. Якби це сталося, то наслідки були б жахливі.

Диверсант у Харківській області намагався підірвати об’єкт, який належить водоканалу, де проводилася очищення води. Вибухівка закладалася поруч з вмістилищем хлору. Якби стався вибух і стався витік хлору, наслідки були б жахливими. Ця справа поки розглядається у суді і по ній немає вироку. Більшість диверсій не вдалися, через роботу СБУ.

Диверсії в Україні та покарання

Наздогнало українське правосуддя диверсанта, який був причетний до підриву мосту через Сіверський Донець між Лисичанськом і Сєверодонецьком у липні 2014 року. Тоді бойовики, що відступали, намагалися максимально знищити важливі комунікації, щоб сповільнити наступ ЗСУ. Злочинець з батальйону «Привид» терориста Мозгового отримав 10 років ув’язнення та конфіскацію майна.

Диверсії в Україні та покарання

Хто ці люди, які намагаються скоїти диверсії

Більшість із засуджених є ідейними прихильниками так званих «Новоросії», «Л/ДНР» і РФ. Це громадяни України. Хоча є злочинець з невизнаною «ПМР» (Придністровської Молдавської республіки), яка повністю контролюється РФ. Він підірвав залізничну колію в Одеській області. Людина, яка намагалася підірвати об’єкти «Харківводоканалу», була завербована ФСБ на території РФ у Бєлгороді.

Диверсанти, які намагалися влаштувати підриви комунікацій в Запорізькій області, були бойовиками з батальйонів «Восток» та «Кальміус» і були пов’язані з МГБ, так званої «ДНР».

Крім ідейних мотивів у цих людей був мотив заробити гроші на знищенні критичної інфраструктури в Україні. Обіцяні виплати за скоєну диверсію були від 1 до 10 тис. доларів США.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі