субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дитині потрібна «індивідуалка»? Варіанти є!

ВАЖЛИВО знати , Освіта

Дитині потрібна «індивідуалка»? Варіанти є!

views127

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Якщо ви – батьки дитини, яка некомфортно почувається в школі (з різних причин), то мабуть замислювались над тим, щоб знайти інші форми навчання для свого чада. Вони є – пропонуємо ознайомитись з ними більш детально.

Декілька днів тому набув чинності наказ Міносвіти, яким оновлено старе Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти. Закон говорить про те, що крім класно-урочної системи навчання існують інші, і заклади освіти мають право їх організовувати та практикувати.

Екстернат

Система навчання, за якою учень самостійно, без відвідування уроків опановує зміст навчальних предметів. Це можуть бути окремі предмети чи всі, що вивчаються на даному рівні. Екстерном дитина може пройти один чи декілька класів/рівнів – це залежить від її конкретних умов та причин, з яких учень не ходить до школи. Для підтвердження рівня володіння матеріалом для нього організовується атестація з самостійно вивчених предметів.

Причини для вибору такої форми індивідуального навчання різні:

  • незадовільний стан здоров’я,
  • тимчасове проживання за кордоном,
  • особи, засуджені до довічного позбавлення волі

Через російську агресію на Донбасі екстернат дуже виручає учнів, які проживають на неконтрольованій території та лінії зіткнення, де не працюють українські школи.

Сімейне (або домашнє) навчання

Це означає, що батьки можуть самостійно організувати навчання своєї дитини вдома. Ніяких особливих причин для цього не потрібно, достатньо їхнього бажання та правильного оформлення. До домашнього освітнього процесу батьки можуть залучити вчителів.

Чому виникла така форма індивідуального навчання? Навіть найкращий вчитель в умовах класно-урочної системи усереднює учнів. Він не може врахувати весь спектр здібностей та потреб конкретної дитини, повною мірою реалізувати індивідуальний підхід до кожного. Це можливо, якщо дитина навчається вдома, під керівництвом батьків або професіоналів, яким вони довіряють. І не забуваємо, що відповідальність за набуття освіти несуть батьки.

Педагогічний патронаж

Найчастіше застосовується до хворих діточок, які не можуть відвідувати школу за станом здоров’я. Іноді – для мешканців малонаселених сел, у яких немає школи та відсутній підвіз до найближчого закладу освіти. В таких випадках навчання організується вдома, вчитель приходить до учня за спеціально складеним розкладом. Педагогічний патронаж для дітей, що мають проблеми зі здоров’ям – єдина форма, на яку можна перейти в будь-який час протягом року.

Всі інші варіанти індивідуального навчання треба обирати, узгодити та оформити до початку навчального року, у встановлений термін. Переведення на них можливе й протягом року, але має певні обмеження.

Важливо знати, що індивідуальне навчання не означає розірвання всіх стосунків зі школою. Учень «закріплений» за закладом освіти, його керівник піклується про те, щоб було розроблено план навчання, організовані заняття та необхідні консультації. Дитина отримує доступ до навчальної та спортивної інфраструктури школи, її бібліотеки та кабінетного обладнання. За бажанням батьки мають право брати участь у складанні навчального плану для своєї дитини.

Щоб дізнатися, які форми індивідуального навчання пропонує ваш заклад освіти – відвідайте його офіційний сайт. Там має бути вся необхідна інформація.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі