субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Двотижневий карантин, зміни з відпустками, відрядження: як карантин вплинув на ЗСУ

Двотижневий карантин, зміни з відпустками, відрядження: як карантин вплинув на ЗСУ

views95

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В період пандемії коронавірусу вся країна зіткнулася з деякими обмеженнями, які мають на мети протистояння поширенню COVID-19. Не залишись осторонь і українські військові, для яких також змінились деякі умови проходження служби, перебування у відпустках та відрядженнях.

Про те, що змінилося в період карантину, розповів начальник Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних сил України полковник Юрій Бобров в інтерв’ю Армія ФМ.  

Зміни у військовій службі

Полковник розповів, що власне військова служба під час карантину залишається незмінною. При цьому нагадав, що Кабінетом Міністрів України встановлено карантин і введено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року, який від сьогодні продовжено до травня.

«Звичайно, це внесе певні корективи у виконання військових обов’язків. Ті військові частини, які планують виконувати завдання в районі ООС, пройдуть обов’язковий двотижневий карантин перед вибуттям до місця виконання завдань. Військові повинні максимально дотримуватися установ Кабінету міністрів України та вказівок, рекомендацій лікарів щодо заходів безпеки», – пояснив він.

Відпустки

Щодо щорічних відпусток, то Юрій Бобров пояснив, що зараз вони призупинені через режим надзвичайної ситуації та задля непоширення коронавірусної хвороби.

«Відповідно до рішення керівництва ЗСУ, Генштабу основні відпустки призупинено в зв’язку з тим, що військовослужбовці повинні бути у місцях виконання завдань і виконувати вимоги постанов Кабінету міністрів України, якими введено режим надзвичайної ситуації. Це робиться для того, аби не поширювати COVID-19», – сказав він.

За словами військового, обмеження діють також у відношення навчальних відпусток та складання екзаменаційних сесій.

Крім того, відповідаючи на питання слухачів Радіо Армія ФМ щодо військовослужбовців, у яких немає можливості залишити дітей на період карантину, він розповів про неврегульоване питання на законодавчому рівні. При цьому додав, що це можливо вирішити в індивідуальному порядку. Таким чином будуть прийматися рішення і щодо відпустки за сімейними обставинами. Вони можуть надаватися декілька разів на рік, але ухвалює рішення командир частини.

«Це питання на законодавчому рівні не врегульовано. Але є вказівка командирам військових частин ухвалювати рішення індивідуально щодо кожного військовослужбовця», – сказав полковник.

Службові відрядження

За словами полковника, Генеральним штабом заборонено службові відрядження посадових осіб до органів військового управління та поїздки за кордон. Крім того, обмежено проведення службових нарад та заходів колективної підготовки на період карантину.

«Дозволено державним службовцям, за рішенням командирів, виконувати службові обов’язки за місцем проживання з дотриманням вимог чинного законодавства України щодо нерозповсюдження державної таємниці та недопущення витоку службової інформації», – додав він.

Також він повідомив, що наразі дотримання санітарно-гігієнічних вимог у службових приміщеннях і на робочих місцях забезпечено.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі