середа, 06 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Двом російським бойовикам повідомлено про підозру у катуванні українських військових

Новини , Російська агресія , Право

Двом російським бойовикам повідомлено про підозру у катуванні українських військових

views123

05.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прокурорами Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру двом громадянам України у жорстокому поводженні з військовополоненими та порушенні законів і звичаїв війни.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Встановлено, що з квітня по грудень 2014 року один із підозрюваних був охоронцем в одній з «в’язниць» російських найманців в Донецькій області, яку терористи облаштували у захопленому приміщенні Управління СБУ. Підозрюваний регулярно жорстоко катував українських військовослужбовців, завдаючи численні удари руками і гумовим кийком по різним частинам тіла.


Інший підозрюваний з квітня 2014 року по лютий 2016 року був охоронцем тієї ж «в’язниці». Він принижував військовослужбовців батальйону територіальної оборони, словесно ображаючи, залякуючи їх та погрожуючи їх життю.

Зазначається, що такі злочинні дії є серйозним порушенням статті 130 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, статті 11 Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій.

Також в Офісі Генпрокурора повідомили, що наразі встановлено понад 250 випадків катувань військовослужбовців та цивільних у цій «в’язниці ДНР». Загалом в матеріалах кримінального провадження йдеться про 170 незаконних місць несвободи на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, де учасниками НЗФ РФ утримувалося понад 3500 тис осіб.