субота, 28 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Двом «кримським самооборонівцям» повідомлено про підозру

Наталя


Крим

Двом «кримським самооборонівцям» повідомлено про підозру

views194

07.07.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прокуратура АР Крим та Севастополя повідомила про підозру двом учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму» через затримання активістів під стінами кримського парламенту під час мітингу у лютому 2014 року. 

Про це повідомила прес-служба Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Зазначається, що підозра була повідомлена по ч. 2 ст. 260 КК України. Санкція інкримінованої статті передбачає ув'язнення на строк від 3 до 8 років.

 

«Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрювані, починаючи з 2014 року, були учасниками незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Спільно з іншими «самооборонівцями» підозрювані брали участь у затриманні українських активістів під час мітингу на підтримку територіальної цілісності України 26 лютого 2014 року. Також, здійснювали патрулювання вулиць м. Сімферополя та проводили незаконні перевірки документів й особисті обшуки громадян України, погрожуючи застосуванням фізичної сили та вогнепальної зброї», — йдеться у повідомленні.

 

Згідно з даними, станом на сьогодні органи правопорядку АРК ідентифікували понад 1400 учасників НЗФ «Самооборона Криму» та «Самооборона Севастополя», учасники яких активно сприяли окупації Кримського півострова. 

За інформацією, слідством встановлена причетність так званих «самооборонівців» до вбивств та викрадень українських активістів, захоплення адміністративних будівель та Штабу ВМС України. 

Також учасники вказаних НЗФ активно сприяли проведенню незаконного «референдуму», здійснювали контрольно-пропускний режим на незаконно створених блок-постах, затримували українських громадян, проводили незаконні особисті обшуки та обшуки транспортних засобів, перешкоджали журналістській діяльності тощо. 

Наразі 257 так званим «самооборонівцям» вже повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень за ст. 110, 111, 260 КК України.