четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Двоє осіб отримали підозру за жорстоке поводження над військовими ЗСУ на окупованих територіях

Політика

Двоє осіб отримали підозру за жорстоке поводження над військовими ЗСУ на окупованих територіях

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За порушення законів та звичаїв війни повідомлення про підозру від прокурорів Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, отримали двоє громадян України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

«За даними слідства, один з підозрюваних у квітні 2014 – лютому 2015 року, будучи охоронцем у «в’язниці», облаштованій окупаційною владою РФ в Донецькій області на базі регіонального Управління Служби безпеки України, вчиняв жорстоке поводження з українськими військовослужбовцями одного з батальйонів територіальної оборони», – йдеться у повідомленні.

Зловмисник регулярно бив бранців, з метою отримати від них визнання вчинення злочинних дій, що призводило до тілесних пошкоджень, серед яких переломи ребер.

«Другий підозрюваний організував у «в’язниці» так званої «ДНР», облаштованої на базі Ізолятора тимчасового тримання Сніжнянського міськвідділу Головного управління МВС України в Донецькій області, незаконне утримання військовослужбовців Національної гвардії та Збройних Сил України», – зазначають у прокуратурі.

У в’язницях, де було відсутнє належне харчування та санітарно гігієнічні умови, згідно з встановленою інформацією утримувалось понад півтори сотні українських військових.

Всі ці дії підпадають під порушення Женевської Конвенції про поводження з військовими полоненими, а саме статей 13, 17, 25 та 29.

Крім того, органами прокуратури встановлено, що на територіях ОРДЛО функціонувало більше ніж 160 місць незаконного утримування. В них утримували понад 1900 військових, протягом 2014 -2019 років.

Головне слідче управління СБУ здійснює досудовий розгляд даної кримінальної справи.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі