п’ятниця, 12 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Двох колишніх працівників СБУ судитимуть за катування проукраїнського активіста в окупованому Криму

Події , Право

Двох колишніх працівників СБУ судитимуть за катування проукраїнського активіста в окупованому Криму

views449

29.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Двох колишніх співробітників Служби безпеки України, а на момент вчинення злочину – незаконно створеного «управління ФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю» судитимуть за порушення законів та звичаїв війни.

Як повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя, в лютому 2015 року, на території окупованого Криму «співробітники ФСБ» викрали та незаконно ув’язнили проукраїнського активіста, учасника Революції Гідності. Так звані правоохоронці намагались отримати від активіста зізнання у нанесенні тілесних ушкоджень співробітнику спецпідрозділу «Беркут» у м. Києві, а також підготовки диверсії на території АР Крим. Обвинувачені застосовували фізичне насильство, погрози та тортури.

Зазначається, що «працівники» незаконно створеного УФСБ обвинувачуються у вчиненні воєнного злочину, що полягає у спричиненні катувань і незаконного ув’язнення громадянина України та становить серйозне порушення ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.
За вчинення цього злочину передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Досудове розслідування здійснювалось ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі. Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювався Департаментом контррозвідки СБ України.