субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дві країни визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Андрій Кущенко


Суспільство

Дві країни визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

views118

25.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Верхня палата парламенту Ірландії та парламент Молдови 24 листопада визнали Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. А парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства й українського народу.

Про це повідомили у посольстві України в Ірландії та у ЗМІ.

Крім того, парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства й українського народу.

Румунія

Як пише національне інформаційне агентство Румунії Agerpres, сенатори та депутати проголосували 248 голосами «за» і одним «утримався» за Декларацію парламенту Румунії щодо вшанування пам'яті навмисного голоду 1932-1933 років в Україні, Голодомору.

У заяві йшлося, що Голодомор визнається злочином проти українського народу та людства та рішуче засуджується. Цей акт був спрямований проти українського народу, що призвело до мільйонів жертв.

Ірландія

У повідомленні посольства України в Ірландії йдеться, що Верхня палата парламенту Ірландії визнала Голодомор геноцидом українського народу, і це «справді історичне рішення».

«Ірландія належить до числа наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами», — зазначили там.

Молдова

Як пише видання Newsmaker, депутати парламенту ухвалили декларацію про засудження Великого голоду (Голодомору) в Україні у 1932-1933 роки. За декларацію проголосували 54 депутати.

«Великий голод (Голодомор) в Україні був наслідком запланованих заходів із навмисним наміром фізично винищити опонентів комуністичного режиму та став ключовим інструментом політики масової колективізації та поневолення тих часів», — йдеться в тексті декларації.

Видання вказує, що депутатів від опозиції в залі засідань не було. Фракція «Блоку комуністів та соціалістів» залишила засідання після провалу вотуму недовіри до політики Міністерства юстиції.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі