субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Духовна реінтеграція: у Мінреінтеграції назвали важливу складову відновлення звільнених територій

Наталя


Суспільство

Духовна реінтеграція: у Мінреінтеграції назвали важливу складову відновлення звільнених територій

views81

26.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

Віцепрем’єр-міністр України Ірини Верещук запропонувала готувати кадровий резерв духовенства для здійснення релігійної діяльності на звільнених територіях.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Телеграмі.

У Кабміні відбулася нарада, присвячена духовній реінтеграції визволених територій України. У ній взяли участь представники центральних органів виконавчої влади та Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Під час наради Верещук наголосила, що у період воєнних випробувань релігійні питання є дуже чутливими й водночас важливими для держави. Адже зараз Україна веде боротьбу не лише за свої території, а й за серця та думки людей. Саме тому варто завчасно готувати кадровий резерв духовенства для здійснення релігійної діяльності на звільнених територіях. А також – забезпечити духовенству рівний доступ до ЗМІ.

Стосовно церковного майна на тимчасово окупованих територіях, яке було захоплено агресором, в уряді запевнили, що після визволення воно обов’язково буде повернуто законним власникам.

Також очільникам єпархій було запропоновано підготувати список пошкодженого і зруйнованого церковного майна.

«Це дасть можливість провести звірку з відповідним реєстром, який веде Мінкульт, оцінити масштаби збитків, завданих російською агресією, та розпочати пошук донорів для відновлення церковних і культових споруд», – пояснила Верещук.

Крім того, було запропоновано створити постійно робочу групу з представників центральних органів влади та релігійних організацій. Цей орган має забезпечити координацію на рівні обласних військових адміністрацій та країни загалом у питаннях духовної реінтеграції на звільнених територіях.

Нагадаємо, міжнародні донори нададуть Україні на житлове кредитування для переселенців 17 мільйонів євро.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі