вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дубілет заявив про перепис населення на окупованих територіях через космос

Новини

Дубілет заявив про перепис населення на окупованих територіях через космос

views105

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кабінет міністрів наразі вивчає можливість проведення перепису населення на окупованому Донбасі та в анексованому Росією Криму за допомогою даних супутника.

Про це заявив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет в ефірі «Українського радіо».

Дубілет зазначив, що для визначення кількості населення через перепис населення в окупованих регіонах України можуть використовувати супутник. За його словами, у розробленні проєкту допомагають представники ООН.

«Ми як раз вчора зустрічалися з представниками ООН, які допомагатимуть нам з проектом супутникової зйомки, який є дуже складним. Схожий проект проводили в Афганістані, де значна частина території теж не контролюється владою», – повідомив міністр.

Але у той же час наголошує, що не знає поки що наскільки точною виявиться кількість населення на окупованих територіях завдяки отриманим даним через супутник.

Нагадаємо. Кабінет міністрів заявив про намір відмовитися від традиційного перепису населення. Дмитро Дубілет вважає, що, використовуючи дані мобільних операторів і електронних реєстрів можна отримати достатньо точну модель, щоб провести перепис населення. Після проведення такого підрахунку чисельності населення України виявилося, що залишилося всього 37,289 мільйона чоловік.

Потім пояснили, що у наведених даних не врахована кількість людей, що мешкають на тимчасово окупованій території. Але Дмитро Дубілет додав ще якісь дані, згідно яких загальна кількість населення, разом з українцями на окупованих територіях, досягає 44 млн чоловік.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева заявила, що потрібно проводити перепис населення не експериментальним, а належним чином, якщо держава планує проводити перепис населення та отримати достовірні дані. За її словами, Україна не готова до електронного перепису, тому що інституційний розвиток на низькому рівні, недосконала законодавча база і майже немає довіри до державних інститутів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі