неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дружина зниклого безвісти військового довела в суді, що її чоловік не дезертир

Суспільство

Дружина зниклого безвісти військового довела в суді, що її чоловік не дезертир

views575

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Дружина безвісти зниклого на Донбасі бійця ЗСУ Ольга Кравчук роками доводила у судах невинність свого чоловіка, за звинуваченням у дезертирстві. Після 4 років судової тяганини, суд задовольнив позов жінки на її користь та призначив виплату фінансового забезпечення чоловіка, який зник під час служби у зоні АТО.

Про це стало відомо з матеріалу інформаційного сайту «Радіо.Свобода».

Зазначається, що Ольга Кравчук за підтримки правозахисників за чотири роки пройшла суди трьох інстанцій, та врешті-решт відбілила репутацію свого чоловіка, якого вважали дезертиром.

«Зрештою, Верховний суд України ухвалив рішення на її користь: у військовій частині мають визнати бійця зниклим безвісти, а не таким, що «самовільно залишив частину», як це було написано в документах. Також держава має виплатити багатодітній родині фінансове забезпечення чоловіка, зниклого на війні», — йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що 36-річний житель Верхньодніпровська, Дніпропетровської області Олег Яцун був призваний до військової служби у ЗСУ у квітні 2015 року. З урахуванням того, що він мав право на відстрочку через наявність трьох неповнолітніх дітей та міг лишитися вдома, чоловік добровільно пішов захищати країну.

Під час військової служби Яцун був стрільцем-санітаром у мотострілецькій бригаді, підрозділ якої базувався поблизу Мар’їнки. Саме це місто в той час активно обстрілювали окупанти. Та 28 липня 2015-го року зв’язок з чоловіком обірвався.

Кілька днів жінка намагалась зв’язатися з чоловіком та його побратимам, телефонувала, писала смс. Через деякий час, її сповістили, що він покинув місце служби та зник у невідомому напрямку. Підставою для такого висновку було те, що на посту Олега Яцуна лишилась його зброя.

Зрештою, у військовій частині в документах українського захисника фактично оголосили дезертиром. Водночас з’ясовувати обставини зникнення військовослужбовця командування розпочало тільки через два тижні. Зі свого боку, адвокат правозахисної групи «Січ» Марина Кіптіла, яка активно допомагала дружині зниклого бійця, відмітила, що таке службове розслідування було формальним.

Дружина зниклого також зверталась за інформацією до Центру звільнення полонених, правоохоронних органів, штабу АТО, та навіть до навіть до окупантів.

Один із товаришів по службі Олега, навіть запевнив жінку, щоби вона не шукала чоловіка, мовляв той мертвий. Проте дати таке свідчення з цього приводу в суді, побратим зниклого відмовився.

В той самий час родина зниклого військового зіткнулася з браком коштів. Утримувати самій, без чоловіка, будинок та трьох дітей Ользі було важко. Місцеві органи самоврядування також не допомагали багатодітній родині українського бійця.

«За підтримки правозахисників, родина звернулася до суду. У квітні 2017-го райсуд визнав Олега Яцуна безвісти зниклим в АТО. Однак військове командування рішення суду виконувати не поспішало. Судова тяганина тривала ще майже чотири роки, зрештою Верховний суд України ухвалив рішення на користь дружини бійця», — йдеться у матеріалі.

Станом на сьогодні, у військовій частині мають визнати військового Олега Яцуна зниклим безвісти, а не дезертиром. Також суд присудив виплатити родині його фінансове забезпечення за поточні роки.

Наразі, за фактом зникнення українського захисника відкрито кримінальне провадження – за статтею «вбивство». Дане розслідування триває вже понад п’ять років.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі