неділя, 04 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Друг України, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер йде у відставку

Новини , Події , Політика

Друг України, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер йде у відставку

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту США по Україні, йде у відставку. Це один з перших наслідків українсько-американського скандалу, що розігрався на підставі телефонної розмови президентів двох країн.

Безпосередньою причиною такого рішення стала скарга одного із співробітників американської розвідки, що Білий дім намагається приховати зміст телефонної розмови Трампа з Зеленським.

У скарзі йдеться зокрема про те, що Волкер влаштував особисту зустріч між адвокатом Трампа Руді Джуліані та радником Зеленського. Сторона Трампа не приховувала своєї зацікавленості у розслідуванні ролі Хантера Байдена (сина Джо Байдена) в українській компанії. Метою зустрічі могло стати намагання вивести розгляд справи з офіційної площини.

На посаді спецпредставника Державного департаменту Курт Волкер працював з 7 липня 2017 року.

Нагадаємо, як розвивались події. Скандал між різними гілками влади у США розпочався після повідомлень, що президент Трамп у розмові з лідером іншої держави робив обіцянки, виходячи з власних політичних інтересів. Було висловлено припущення, що Дональд Трамп чинив тиск на Володимира Зеленського з метою підштовхнути в потрібному йому напрямку хід розслідування щодо Хантера Байдена, який є сином впливового американського політики Джо Байдена. 

24 вересня спікер Палати представників Ненсі Пелосі ініціювала процедуру імпічмента президента Трампа. На вимогу конгресменів Білий дім оприлюднив запис розмови між Трампом та Зеленським, який стався ще 25 липня. Стало відомо, що американський президент дійсно просив свого українського колегу «вивчити» справу Байдена і отримав відповідну обіцянку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі