середа, 07 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дробович заявив, що декомунізацію після деокупації варто робити дуже повільно, а повернуті «виші» стануть агентами змін

Новини , Суспільство

Дробович заявив, що декомунізацію після деокупації варто робити дуже повільно, а повернуті «виші» стануть агентами змін

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після деокупації має бути декомунізація, згідно із законом, але дуже потроху, маленькими кроками та без травмування психіки людей.

Таку думку висловив глава Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович

Він вважає, що після звільнення окупованої частини Донбасу цілком логічно було б придумати якісь механізми поступової реалізації положень законів про декомунізацію, але зробити це так, щоб не було резонансу і травмування психіки людей.

«Ми бачимо, що в певних селах чи містах на окупованій території є вже зруйновані чи напівзруйновані радянські пам’ятки. Вони самі по собі вже закинуті і людям байдуже до цих радянськи істуканів. От з цього можна було почати і це не викличе резонансу», – говорить новий керівник Інституту Національної пам’яті.

При цьому потрібно ще й вести активну роз’яснювальну роботу, щоб не було травматизації. Він впевнений, що силовими методами неможливо чогось домогтись, окрім резонансу. Тож потрібно розробити просвітницькі програми та стимулювати ініціативи тих місцевих жителів, які вже й самі бажають здійснити декомунізацію. І додає, що просвітництво має починатися із закладів освіти – шкіл і університетів, особливо тих, яких буде повернуто назад з різних міст України, куди вони перемістилися через війну.

«Далі підприємства і заводи, тобто виробництва, де є великі колективи, далі – ЗМІ. Наприклад, Донецький університет повертається з Вінниці назад, Таврійський університет повертається до Криму. Тобто люди, які жили на неокупованій території, везтимуть інші цінності туди і вони можуть бути агентами змін», – вважає глава ІНПУ.

При цьому Дробович зауважив, що декомунізація на звільнених територіях не має бути першочерговою.

«Насамперед там важливими є питання безпеки і соціального захисту. Якщо цей процес буде налагоджено і здійснено належним чином, то паралельно докладатимуться зусилля щодо суспільного діалогу, підвищення якості освіти. Як на мене, процеси декомунізації будуть органічним доповненням турботи про своїх громадян. Якщо ми пояснюватимемо необхідність декомунізації тим, що це частина гуманітарного пакету турботи про громадян і їх майбутнє, то з цим не повинно бути проблем. Але якщо не буде безпеки, ні про яку декомунізацію йтися не може», – запевняє посадовець.

Нагадаємо. На тимчасово окупованих територіях приділяють велику увагу тому, що було так чи інакше пов’язано з СРСР та ВВВ. Цьогоріч в ОРДО навіть оголосили 2020 рік «Роком Великої Перемоги» і цей «указ» ватажка незаконних збройних формувань Донецької області Дениса Пушиліна опублікований на його офіційному сайті.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі