субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Довіряйте перевіреним джерелам: СБУ продовжує викривати розповсюджувачів фейків про коронавірус

Події

Довіряйте перевіреним джерелам: СБУ продовжує викривати розповсюджувачів фейків про коронавірус

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Служба безпеки України заявила про виявлення протягом тижня 38 осіб, які розповсюджували фейки про коронавірус. У тому числі, за завданням російських спецслужб.

Про це повідомляється на офіційному сайті Служби безпеки України.

У повідомленні йдеться, що співробітники СБУ виявили 38 осіб і всю інформацію передали Національній поліції для застосування заходів адміністративного впливу. Водночас, підкреслюється, що декілька з них працювали на російські спецслужби та порушили серйозні статті Кримінального кодексу України.

Так, у Дніпрі припинили діяльність одного з таких інтернет-агітаторів, який публікував у соцмережах неправдиву інформацію про поширення  COVID-19 в Україні, виконуючи завдання, які отримував від «куратора» з Росії. Крім того, він закликав до порушення конституційного ладу та територіальної цілісності України.

«Для нагнітання паніки у суспільстві мешканець Дніпра мав робити фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек, фіксувати роботу спецтехніки та правоохоронців. У подальшому замовники планували використовувати матеріали для підготовки неправдивих новин», – йдеться в повідомленні.

Також вказується, що було виявлено скандальне відео про бійку в міському транспорті через кашель. СБУ раніше спростувало цей випадок і позначила як недостовірний. У фігуранта провели обшук за місцем проживання, під час якого виявили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, які підтверджують протиправну діяльність.

«У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення фігуранту про підозру», – йдеться в повідомленні.

Служба безпеки України нагадує про те, що подібні ситуації не поодинокі й закликає громадян довіряти інформації лише з перевірених джерел, не поширюючи фейків.

«Актуальні дані щодо поточної ситуації із розповсюдження коронавірусу є на офіційних сторінках Міністерства охорони здоров’я України та інших державних установ», – підкреслюють в СБУ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі