четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Дороги не можна будувати на крові українців»: Росія відновляє експорт мастил і бітуму

Економіка

«Дороги не можна будувати на крові українців»: Росія відновляє експорт мастил і бітуму

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія вирішила відновити експорт мастил і бітуму в розпал програми «Велике будівництво». Вона прагне повернути економічну та політичну залежність України. «Якщо раніше все це робили в невеликій кількості й підпільно, то зараз на ринок України планують увійти легально, фінансуючи натомість терористів на Сході України».

Про це повідомляє громадська організація «Конституційно-правовий конгрес».

З квітня 2019 року експорт мастил і бітуму був заборонений, проте 8 жовтня 2020 року уряд країни-агресора вирішив поновити поставки. Аби експортувати продукти перероблення нафти, компанії мають отримати спецдозвіл від Мінекономрозвитку РФ і тільки за особливих умов.

Голова організації Павло Янцен зазначив, що дозволи отримають компанії РФ, які пов’язані з так званими «Л/ДНР».

«Дозволи отримуватимуть ті компанії, що здійснюють ввіз нафтопродуктів на непідконтрольні Україні «ДНР» і «ЛНР», а також ті, що перераховують кошти у спеціальні фонди. Відповідно надалі ці гроші направляють на підтримку терористичних угрупувань країни-агресора. Таким чином, в разі постачання в Україну російського бітуму нашу державу планують зробити не тільки енергозалежною від РФ, а й поставити під загрозу національну безпеку», – стверджує він.

Донедавна Росія ввозила в Україну бітум як контрабанду – реекспортом через треті країни без сплати мита й податків. Про це свідчать чисельні повідомлення Служби безпеки України. Тільки протягом 2019-2020 років таким чином могло бути ввезено понад 200 тис. тонн бітуму загальною вартістю більш ніж 4 млрд грн.

Будматеріал з націнкою продавали українським компаніям, що вигравали тендери на будівництво українських доріг.

«Якщо раніше все це робили в невеликій кількості й підпільно, то зараз на ринок України планують увійти легально, фінансуючи натомість терористів на Сході України», – зазначив Янцен.

Уряд РФ ухвалив рішення про розблокування експорту після помітного погіршення відносин України з Білоруссю на тлі масових протестів. Саме Білорусь після торговельних санкцій проти РФ монополізувала ринок імпортних продуктів нафтоперероблення в Україні: майже 70% поставок у 2020 році проти 10% у 2017 році.

«Україна не може стати залежною від імпорту нафтопродуктів з Росії. Країна-агресор використовує такі поставки як економічні та політичні важелі впливу. Росія, що веде відкриту війну на нашому Сході, може в будь-який момент «натиснути» на Україну. Цього не можна допустити, дороги не можна будувати на крові українців. Тож реалізацію президентської програми «Велике будівництво» ставлять під загрозу», – наголосив голова «Конституційно-правового конгресу».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі