п’ятниця, 19 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Донецька єпархія УПЦ уникає згадки про росіян, які руйнують церкви, вбивають священників та монахів

Олександр Слов'янець


Російська агресія , інформаційна війна

Донецька єпархія УПЦ уникає згадки про росіян, які руйнують церкви, вбивають священників та монахів

views1296

02.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

В результаті російської агресії декілька храмів, церков та інших культових споруд на Донеччині, які належать до УПЦ МП, були зруйновані, пошкоджені. Серед священнослужителів та монахів  цієї православної конфесії були вбиті та поранені.

Удари завдавала російська авіація, російська артилерія. Але показово, що на офіційному сайті Донецької єпархії УПЦ або на сайті Свято-Успенської Святогірської Лаври немає жодної згадки про те, що в обстрілах, руйнуваннях та жертвах винна Росія та її збройні сили.

На офіційних сторінках УПЦ у Донеччині, війна не називається війною. А використовуються, наприклад термін «боєзіткнення», або просто пишуть, що відбувся «вибух» ракети. Але при цьому, наприклад у зверненні митрополита Іларіона до митрополита Арсенія, термін «війна» все ж таки є. Але хто з ким воює та хто почав цю війну, немає жодної згадки.      

Видання Патріот Донбасу проаналізувало, яким чином подається інформація про руйнування, обстріли будівель, які належать УПЦ МП.

Вперше Лавра у Святогірську постраждала від бомбардування російською авіацією 12 березня. На сайті Лаври є констатація авіаудару, але немає жодної згадки, що це зробили літаки  РФ:

«12 березня 2022 р. о 22:00 відбувся авіаудар по Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Авіаційна бомба, за свідченням очевидців, розірвалася за 50 м від мосту, що з'єднує правий і лівий береги річки Сіверський Донець, і який знаходиться біля входу до Святогірської Лаври».

Ось як подають на сайті Лаври інформацію про обстріл та руйнування російськими військовими Свято-Гєоргієвського скиту у селі Долина. Влучання у будівлю були зі сторони російських військ, які вели наступ у сторону Слов’янська. Село Долина знаходиться приблизно у 20 км від Слов’янська у бік Ізюму. 

«7 травня було підірвано комплекс Свято-Георгіївського скиту з великими руйнуваннями. Від вибуху фактично повністю знищено храм на честь вмч. Георгія Побідоносця. Оскільки усі жителі Долини та братія скиту були завчасно евакуйовані, постраждалих від вибухів не було», - йдеться у повідомленні на сайті Лаври. 

Наступний обстріл  скиту свят. Іоанна Сан-Франциського 9 травня у с. Адамівка. І знову жодної інформації про те, що це робили росіяни:

«Після закінчення панахиди в Лавру прийшла звістка від духовника скиту свят. Іоанна Сан-Франциського, збудованого на місці його батьківського будинку у с. Адамівка, архімандрита Всеволода (Георгіци) про приліт бомби, яка розірвалася перед головним корпусом, завдавши пошкодження будинкам. Вирва від вибуху досягала в глибину близько 5 м, діаметр 10 м».

Село Адамівка знаходиться саме на напрямку наступу російської армії з боку Ізюму. 

Інформацію про інші обстріли на сайті Лаври теж подається без згадки того, що це робить армія РФ. Наприклад інформація про обстріл Святогірська та безпосередньо обстріл кафедрального собору:  

«Новий обстріл Святогірська та безпосередньо кафедрального собору відбувся 15 травня. За свідченням очевидця, настоятеля цього храму ієромонаха Рафаїла (Попова), який у цей час перебував біля вівтарної частини храму на честь свят. Кирила і Мефодія, приблизно о 20:23, був перший приліт снаряда, який вибухнув безпосередньо перед центральним входом собору, де влаштовані сходи». 

Навіть коли у Святогірській Лаврі були загиблі після обстрілу росіянами 30 травня, на сайті Донецької єпархії УПЦ, ця трагедія називається «боєві зіткнення»:

«З глибоким сумом повідомляю, що 30 травня під час бойових зіткнень постраждали 3-й та 4-й чернечі корпуси Святогірської Свято-Успенської Лаври. При обстрілі загинули благочинний Лаври архімандрит Галактіон, монах Арістоклій, черниця Варвара. Поранення отримали ієромонахи Йоасаф та Амфілохій, а також ієродиякон Аліпій».

Жодної згадки про агресію Росії, про те, що обстріли здійснюють саме окупанти.

Тут важливо зазначити, що в окупованому Лимані, саме представники УПЦ зустрічали загарбників з хлібом-сіллю.  У Святогірську Лавра декілька років поспіль організовувала під виглядом хресного ходу російську пропагандистську акцію «Безсмертний полк».