п’ятниця, 19 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Донецька єпархія УПЦ називає знищення росіянами скиту Святогірської лаври просто «пожежею»

Олександр Слов'янець


Російська агресія

Донецька єпархія УПЦ називає знищення росіянами скиту Святогірської лаври просто «пожежею»

views1816

05.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Донецька єпархія УПЦ МП продовжує мовчати щодо причин знищення власних святинь. На офіційному сайті єпархії не публікується інформація про те, що саме російська армія винна у руйнуванні храмів, скитів та інших будівель, які належать цій православній конфесії.

На сайті Донецької єпархії вже понад добу немає жодної інформації щодо знищення росіянами дерев’яного Всіхсвятського скиту Святогірської лаври. Остання новина від 1 червня про обстріл  лаври теж без інформації про те, що це зробили росіяни.

Єдине, де з’явилася інформація про знищення Всіхсвятського скиту, це допис на фейсбук-сторінці Донецької єпархії.

У цьому дописі йдеться лише про те, що сталася «масштабна пожежа». При цьому, немає жодної згадки, що пожежа почалася після обстрілу російської армії. У дописі згадується, що скит був побудований «у традиціях руського дерев’яного зодчества XVI-XVII століть».    

Росіяни вже декілька днів намагаються захопити Святогірськ. Відбуваються артилерійські обстріли. Як повідомляють місцеві джерела, місто також обстрілюється з танків.

Скит, до того, як був повністю знищений, знаходився недалеко від лаври на правому березі річки Сіверський Донець. Окупанти атакують Святогірськ зі сторони Соснового, Ярової.  По будівлях лаври росіяни вже завдавали авіаційні та артилерійські удари.

Російська пропаганда в традиційній для себе цинічній манері звинуватила Україну у тому, що нібито це ЗСУ знищила скит.

Показово, що нещодавно на одному з російських пропагандистських каналів «військовий експерт» доводив, що на території Святогірської лаври є гарнізон ЗСУ, а також знаходяться коригувальники артилерійського вогню.