понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Донбас на межі катастрофи: радіаційне забруднення вже почалось, – Резніков

Економіка

Донбас на межі катастрофи: радіаційне забруднення вже почалось, – Резніков

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На Донбас насувається екологічна катастрофа через дії Росії та окупаційної «влади» в ОРДО. Забруднення вже почалось: з шахти «Юнком» в грунт і воду просочилася радіація. І це тільки початок.

Про це віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков розповів на Спеціальному Київському Безпековому Форумі, передає «Патріот Донбасу».

Він наголосив, що Донбас знаходиться на межі екологічної катастрофи через радіаційне забруднення.

«Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи. Не лише через забруднення повітря, ґрунту, розриви боєприпасів і замінування – там має місце і ядерне забруднення. Мало хто знає, але в 1979 році на території шахти «Юнком», що зараз знаходиться на окупованих територіях, радянська влада здійснила ядерний вибух: 0,3 кілотонни у тротиловому еквіваленті. Після того капсулу залишили в шахті, але постійно відкачували воду, щоб запобігти потраплянню радіації у ґрунт і воду. Два роки тому окупаційна влада припинила відкачування води, і радіація вже надходить в горизонт питної води», – сказав він.

Резніков додав, що з кількох десятків інших шахт вже припинене відкачування води. Тож вже за кілька місяців це призведе до екологічної катастрофи, що розгорнеться не лише на Донбасі, а й у Ростовській області Росії.

Україна вже звернулася до Міжнародного агентства з атомної енергії щодо проведення моніторингової місії.

«Я звернувся до МАГАТЕ щодо проведення експертизи, моніторингової місії. На сьогодні питання, чи пропустять моніторингову групу на окуповані території, поки відкрите. Я маю надію, що спостерігачі таки потраплять туди і зафіксують ситуацію з радіоактивним забрудненням», – сказав він.

Нагадаємо. Кремлівські маріонетки так званої «ДНР» у 2018 році припинили відкачування води на шахті «Юний комунар». Експерти наголошують, що затоплення цієї шахти загрожує тим, що радіоактивні відходи, які знаходяться на глибині близько 1 км, вийдуть на поверхню разом з підземними водами і забруднять навколишню територію, зокрема стік річки Сіверський Донець, a також річку Дон та Азовське море.

Ще у 1979 році на «Юнкомі» реалізували секретну операцію «Кліваж». Тоді ядерним зарядом «струснули» гірські породи, щоб з шахт вийшов метан, який часто вибухав і приводив до загибелі людей.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі