понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
До Слов’янської прокуратури навідались з обласної інстанції. Люди зустріли з «гранатами», та чи допоможе?

Суспільство , Події

До Слов’янської прокуратури навідались з обласної інстанції. Люди зустріли з «гранатами», та чи допоможе?

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Перевірка в прокуратурі Слов’янська: активіст з Лиману скаржиться на те, що «хуліганство» з вибухом трьох гранат так і не розслідувано.

27 липня до прокуратури Слов’янська приїхали працівники обласної прокуратури з перевіркою. Представники громадськості Лиману та Слов’янська якимось чином дізналися про початок перевірки та вирішили донести свою думку стосовно діяльності місцевого органу.

Спочатку ніхто з представників прокуратури Донецької області не став реагувати на запрошення до прямого діалогу. Взагалі, була пропозиція звертатися до пресслужби або писати звернення. Але потім людей все ж таки вислухали.

Одну з претензій до Слов’янської прокуратури озвучив мешканець Лиману Антон Воронов. У двір його будинку два роки тому кинули три гранати. Ніхто з людей тоді не постраждав, але було пошкоджено майно, в тому числі автомобіль. Злочин стався 5 липня 2018 року. Тієї ночі у двір було кинуто три гранати, одна з яких розірвалася на горищі. Були пошкоджені два автомобілі та вікна у домі. У будівлі тоді було три людини. Справу кваліфікували… як хуліганство.

Це не перший випадок на Донеччині, коли використання гранат кваліфікується правоохоронними органами як хуліганство. У Слов’янську під час ходи на День пам’яти Героїв Крут 22 січня 2017 року недалеко від колони людей відбувся вибух гранати РГД-5. В цей же день вибух гранати стався у Добропіллі. Усі випадки були кваліфіковані правоохоронцями як хуліганство.             

Ось що розповів пан Воронов:

«Ми отримали інформацію, що до Слов’янської прокуратури навідається перевірка обласної прокуратури по заявах громадськості. Ми бажаємо донести свою точку зору представникам комісії стосовно тих справ, які не розслідуються та закриваються. Було три гранати, які кинули мені у двір. За два роки справа так і не зрушила з мертвої точки. Ніякі слідчі дії не проводяться. Я навіть не маю можливості відремонтувати свій автомобіль, тому що не було експертизи пошкодженого майна. Авто досі є речовим доказом без експертизи. Експертизу мав назначити прокурор – процесуальний керівник. Остання розмова з прокурорами стосовно експертизи була місяць тому, але нічого не було зроблено».

Антов Воронов звинувачує Петра Цимідана, голову Лиманської ОТГ, у тому, що він є замовником цього злочину. Прокуратуру Слов’янська представник громади звинувачує у тому, що через її бездіяльність справи Цимідана у судах були закриті через те, що закінчився строк давності.

Один з перевірників вислухав претензії потерпілого активіста, але невідомо, чи вплине це на висновки комісії з обласної прокуратури.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі