середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
До розкладу засідання парламенту внесено проєкт Бужанського про скасування переходу шкіл на українську

Суспільство , Політика

До розкладу засідання парламенту внесено проєкт Бужанського про скасування переходу шкіл на українську

views38

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Розгляд призначено на 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.

Про це повідомив Володимир В’ятрович у Фейсбуці.

Він написав, що з подачі фракції «Слуга народу» голова ВР Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер, 16 липня, законопроєкт 2362 «Слуги народу» Бужанського, і закликав всіх прийти цього дня до стін Верховної ради, щоб не допустити тотальну русифікацію української освіти.

«Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича. Якщо його ухвалять: Перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано. Більше того, в БУДЬ-ЯКИХ школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою», – написав він.

В’ятрович підкреслив, що це є шляхом до тотальної русифікації освіти.

«Слуги народу» і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення», – написав він.

І додав, що особливим цинізмом є те, що «розгляд цієї московської забаганки 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України».

Нардеп закликав спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію і зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії. Крім того, звернувся до народних депутатів із закликом «стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти».

«Але найголовніше – прошу кожного, кому дорога українська мова і українська освіта, 16 ЛИПНЯ О 9.00 ВИЙТИ ПІД СТІНИ ПАРЛАМЕНТУ і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду. Переконаний, що всі патріотичні партії, громадські організації і небайдужі громадяни мають об’єднати зусилля і зірвати плани реваншистів», – підкреслив нардеп.