понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
До Києва повернулись ексберкутовці, яких віддали під час обміну – оприлюднено звернення до української влади

Новини

До Києва повернулись ексберкутовці, яких віддали під час обміну – оприлюднено звернення до української влади

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ексберкутовці, яких Україна віддала в рамках минулого обміну на непідконтрольну українській владі територію, повернулися до Києва.

Про це повідомив адвокат Олександр Горошинський в Фейсбук.  

Поки що мова йде про двох колишніх співробітників «Беркут», які проходили у справі про розстріли людей під час Революції гідності. Це Олександр Марінченко та Сергій Тамтура.

Правозахисник виклав також звернення цих людей до президента Зеленського, голови ВР України Разумкова та генерального прокурора України Рябошапки.

У листі вони говорять про те, що вирішили повернутися до України та довести свою невинуватість. За їхніми словами, вони  5 років відсиділи за гратами за те, чого не вчиняли. Та звинуватили колишню владу у «держперевороті».

«Ми, екс-співробітники Київського спецпідрозділу міліції «Беркут» Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, заявляємо свою позицію відносно раніше здійсненого обміну і нашого сьогоднішнього повернення до Києва. Більше 5 років нас тримали за гратами за злочини, яких ми не вчиняли. Винуватими нас призначив політичний режим, що прийшов до влади шляхом збройного державного перевороту у 2014 році», – пишуть ексберкутовці.

Крім того, вони заявляють, що завдяки їхнім затриманням приховувались ті, хто вбивав правоохоронців та мітингувальників у лютому 2014 року.

«Увесь цей час керівництво України використовувало нас щоб «звітувати» перед частиною українського народу про притягнення до відповідальності винних у розстрілах протестувальників на Майдані. Це дозволяло цим політикам приховувати справжніх організаторів убивств правоохоронців та мітингувальників у лютому 2014 року», – йдеться у листі.

Також вони говорять, що доказів проти них немає, а те, що «у 2019 році Святошинський районний суд зважився змінити запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт… ніяк не було пов’язане з обміном. Вони стверджують, що «прокурором не доведено обґрунтованість підозри у вчиненні умисних вбивств і замахів на такі вбивства».

Більш того, вони заявляють, що те, що вони робили під час Майдану – це «мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил і життя» стояти на захисту громадського порядку і української держави». І додають, що саме за це їх кинули за грати.

Безпідставним вони називають і утримання інших «товаришів по службі», зокрема, Сергія Зінченко, Павла Аброськіна і Олега Янішевського. І звільнити їх можна було лише завдяки  можливості, що з’явилася в рамках обміну на умовах «всіх на всіх». І додали при цьому, що і тут діяли не заради себе, а заради інших людей. Мовляв, через це лише були «змушені погодитися на обмін».

«Наша відмова від участі в обміні поставила б під загрозу цей обмін загалом. Розуміючи почуття кожного зі списку «на обмін», ми не могли поставити власні інтереси вище інших. Тому були змушені погодитися на участь в обміні», – додали вони.

Але не лише це вказується причиною згоди прийняти участь у обміні. Оскільки вони розуміли, що ця подія приверне максимальну увагу, то це є шанс заявити всьому світу, що не було Революція гідності, а був… державний переворот. І що частина протестувальників – це «озброєні злочинці.

«Також ми розуміли, що цей обмін дозволить привернути увагу влади та громадськості до питання об’єктивної оцінки подій 2014 року. Це був державний переворот. А частина протестувальників не були мирними – вони були озброєними злочинцями». Вони закидували правоохоронців камінням, катували, палили «коктейлями Молотова», розстрілювали їх з вогнепальної зброї!», – заявили ексберкутовці.

Більш того, вони хочуть покарання для них. І говорять про «справедливе розслідування».

«Про яке справедливе розслідування тих подій може йти мова, якщо цим злочинцям дозволили уникнути покарання?! Їхні спільники у владі у 2014 році прийняли закон про амністію з єдиною метою – приховати від українського народу правду», – йдеться у листі.

І говорять, що це є причиною їхнього повернення. При цьому додають, що будуть приймати участь у судових засіданнях.

«Правда – це причина нашого повернення до Києва. Протягом п’яти років судовий процес був основним джерелом правди про Майдан і повинен продовжитися. Ми і надалі будемо приймати участь у судових засіданнях».

А потім звертаються до Президента України, Генерального прокурора України та депутатів Верховної Ради України з закликом «негайно скасувати закон про амністію майданівців».

«Ми закликаємо Президента України, Генерального прокурора України та депутатів Верховної Ради України негайно скасувати закон про амністію майданівців та забезпечити справедливе та неупереджене розслідування подій 2014 року за участі міжнародних спостерігачів та експертів», – підсумували вони і поставили свої підписи.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі