понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
До амністії потрібно підходити комплексно – Кориневич

Російська агресія , Суспільство

До амністії потрібно підходити комплексно – Кориневич

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Питання відповідальності осіб, які так чи інакше співпрацювали з незаконними збройними формуваннями або окупаційною адміністрацією на Донбасі, – це комплексне питання. І його потрібно вирішувати. 

Про це сказав представник президента України в Автономній Республіці Крим, голова робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антон Кориневич під час проведення «круглого столу» у Києві.

Він наголосив, що не можна застосовувати амністію до тих, хто скоїв військові злочини, злочини проти населення та серйозні порушення прав людини.

«Питання амністії важливе, і так чи інакше воно з’явиться. Але ми в робочій групі розуміємо, що ми про амністію не можемо говорити, коли ми говоримо  про вчинення військових злочинів, злочинів проти людяності, коли ми говоримо про інші серйозні порушення прав людини. Ні амністія, ні помилування, ні інші процедури в таких випадках застосовуватися не можуть», – зазначив Кориневич.

Щодо відповідальності осіб в цілому, які так чи інакше співпрацювали з бойовиками або окупаційною «владою» на Донбасі, то, за словами Кориневича, таке питання має бути більш комплексним, і потрібно буде прийняти кілька нормативно-правових актів перед тим, як будуть прийняті до виконання цих положень.

«Амністія не для 100%. Ті, хто скоїли серйозні злочини, безумовно, не можуть бути амністовані.  Це те, від чого ми повинні відштовхуватися, і те, що ми повинні враховувати», – додав Кориневич.

Однак при цьому зазначив, що є люди, які живуть на тимчасово окупованій території, працюють там і не мають прямого відношення до окупаційної адміністрації і незаконних збройних формувань. Мовляв, до них питань не буде.

«Очевидно, питання про їхню відповідальність ми ставити не можемо і не будемо. А є люди, які очолюють якісь «органи», які здійснювали діяльність на шкоду територіальній цілісності та суверенітету України. Це вже інше питання… Ті особи, які є злочинцями, які чинили дії на шкоду Україні, які в 2014 році піднімали ці всі процеси на різних наших територіях, ми повинні так чи інакше порушувати питання про притягнення їх до відповідальності», – резюмував Кориневич.

Нагадаємо. 12 вересня до парламенту подано законопроєкт №1089, який пропонує амністію учасникам незаконних збройних формувань з так званої «Л/ДНР». Згідно з ним, на території районів Донбасу, де запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, під амністію підпадають всі учасники бойових дій у період з 28 лютого 2014 року. Для цього їм достатньо написати відповідну заяву.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі