субота, 16 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
До 90 тис грн планують видавати безробітним для відкриття власного бізнесу

Економіка , Новини

До 90 тис грн планують видавати безробітним для відкриття власного бізнесу

views15

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Державна служба зайнятості повідомляє про реалізацію у 2020 році декількох програм сприяння зайнятості населення, направлених на розвиток підприємництва. Однією з них є програма надання одноразової грошової виплати до 90 тисяч гривень для започаткування власного бізнесу. І гроші не потрібно буде повертати.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.  

У проекті бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2020 рік на цю програму підтримки безробітних передбачені кошти в сумі 386 млн грн, що в 4,7 разів більше ніж у 2019 році (82,2 млн).

У повідомленні йдеться, що програма надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності зареєстрованим у службі зайнятості безробітним має середній розмір допомоги 46 тис. грн. Проте максимальний розмір такої підтримки може сягати 90 тис. грн (за умови призначення допомоги по безробіттю у максимальному розмірі).

«Участь у програмі із започаткування власного бізнесу можуть брати безробітні з 18 річного віку, які зареєстровані у державній службі зайнятості, не уклали новий трудовий договір протягом одного місяця після реєстрації службі зайнятості та спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу», – йдеться у повідомленні.

Але є категорія безробітних, які не зможуть розраховувати на такий вид фінансової підтримки.

«Не отримають такої допомоги безробітні, які протягом останніх 24 місяців перед реєстрацією працювали як фізична особа-підприємець, попри те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації, а також особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня  державної реєстрації», – повідомляє пресслужба.

Згідно з даними міністерства, найчастіше відкривається бізнес колишніми безробітними у сфері торгівлі, професійної та наукової діяльності, ремонту побутової техніки, а також у переробній промисловості та сільському господарстві.

Коментарi (0)