середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
До 7 років ув’язнення та 1000 мінімальних зарплат штрафу – міністр культури презентує проєкт про дезінформацію в ЗМІ

Новини , Право

До 7 років ув’язнення та 1000 мінімальних зарплат штрафу – міністр культури презентує проєкт про дезінформацію в ЗМІ

views97

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський презентує законопроєкт про дезінформацію, яку надають ЗМІ. У ньому передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність, але поки що не ясно, хто буде визначати «злочинців» і за якими принципами буде визначатися дійсна вина того чи іншого матеріалу.

Тож, чим загрожує те, що Міністр культури, молоді і спорту України пропонує підтримати?

Покарання у вигляді 1000 мінімальних зарплат за кожне порушення при поширенні дезінформації за умови добровільного спростування, починаючи з третього факту порушення протягом одного року.

Цей штраф збільшиться до 2000 мінімальних зарплат за кожен факт, якщо ЗМІ відмовиться добровільно спростувати «дезінформацію».

Штраф у 20 мінімальних заробітних плат накладатиметься за нерозміщення або несвоєчасне розміщення відповіді на факт дезінформації.

За систематичне умисне розміщення завідомо недостовірних відомостей, фактів, подій чи явищ, які становлять загрозу національній або громадській безпеці, територіальній цілісності, суверенітету, обороноздатності країни тощо в період відсутності контролю України над частиною свого кордону, буде каратися штрафом від 5 до 10 тисяч мінімальних зарплат або виправними роботами від одного до двох років.

За використання для поширення ботів або спеціально організованої системи облікових записів, користувачів інформаційних послуг або способів умисної фальсифікації, покарання складе від 2 до 5 років позбавлення волі.

За фінансування таких дій – позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

У разі виникнення якихось тяжких наслідків через інформацію, покарання складе від 5 до 7 років в’язниці із забороною займати певні посади або займатися відповідною діяльністю.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі