четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«ДНР» висувають умову додаткової верифікації, вимагають амністію, хоча й підтвердили намір провести відеоконференцію

Новини окупації

«ДНР» висувають умову додаткової верифікації, вимагають амністію, хоча й підтвердили намір провести відеоконференцію

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

43 прихильники «ДНР» і «ЛНР» потребують додаткової верифікації для обміну полоненими з Україною. Проводити її має Тоні Фріш, а до відеоконференції 23 грудня вони готові.

Про це сьогодні повідомила так звана «омбудсмен «ДНР» Дар’я Морозова.

«Відносно верифікації, яка потрібна додатково. По-перше, їх не 40, а 43 людини, з них 21 – це полонені прихильники «ЛНР», а 22 – прихильники «ДНР». Ми про них знаємо давно, і нами було прийнято рішення, що їх верифікацією займеться координатор гуманітарної підгрупи від ОБСЄ Тоні Фріш в Києві. Українська сторона погодилася їх привезти туди. Ми повністю довіряємо Фрішу, його знають полонені, він викликає у них теж глибоку довіру. Я впевнена, що там не буде якогось підступу – якщо люди висловили свою незгоду взагалі брати участь в процесі звільнення, це їх право, насильно змушувати їх не буде», – заявила Морозова.

Крім того, вона додала, що з 22 прихильників «ДНР», які потребують додаткової верифікації, 7 чоловік не відмовлялися від обміну. При цьому жодного прізвища не називала.

Також донецьке угруповання підтвердило свою згоду на проведення відеоконференції з питання обміну полоненими між Києвом та окупованою частиною Донбасу. Вона має відбутися 23 грудня.

Слід нагадати, що на останній цього року зустрічі контактної групи в Мінську сторони не змогли домовитися про обмін полоненими. Представник Києва в контактній групі Леонід Кучма запропонував обговорити питання обміну полоненими на відеоконференції в п’ятницю. Представникам така ідея була не до вподоби, мабуть, щоб ще потягнути час, і вони запропонували провести переговори 23 грудня. Відразу після отримання згоди прессекретар Кучми Дарка Оліфер заявила, що відеоконференція контактної групи по Донбасу призначена на 23 грудня.

При цьому надія, що обмін до Нового року відбудеться, все ж дуже примарна. Представники невизнаної «республіки» продовжують висувати умову повного очищення бойовиків від будь-якої відповідальності.

«На даний момент на понеділок призначена скайп-конференція, буде продовжено обговорення.  Якщо українська сторона запропонує алгоритм подальшої правової очищення затриманих осіб на території України, то є всі шанси, що обмін відбудеться. Але це тільки за умови повної юридичної очищення», – сказала Морозова.

Вона наголошує, що лише за цих умов взагалі може відбутися обмін, і при цьому говорить, що вони дуже хочуть провести його до кінця року.

«Ми чекаємо відповідних реакцій і наполягаємо на обміні до кінця року», – додала Морозова.

Нагадаємо. 9 грудня в ході саміту лідерів держав «нормандської четвірки» (Німеччина, Росія, Франція, Україна) в Парижі сторони підготували підсумковий документ, в якому заявили про низку конкретних домовленостей. Однією з них стало рішення провести обмін полоненими в Донбасі за принципом «всіх встановлених на всіх встановлених» вже до Нового року. Але представники «Л/ДНР» пішли на шантаж і висунули умову повної амністії для всіх утримуваних та включених до списку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі