п’ятниця, 03 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Для відновлення інфраструктури Донбасу планують створити спеціальний фонд

Андрій Вишнівський


Економіка , Новини

Для відновлення інфраструктури Донбасу планують створити спеціальний фонд

views176

01.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

Розпоряджатися спеціальним фондом буде довірено державному агентству.

Про це повідомив радник керівника Офісу Президента України Тимофій Милованов у ефірі телеканалу «Дім». 

Зазначено, що саме відновлення Донбасу планують розпочати тільки після його повернення під контроль України. Крім того, сам процес ґрунтується на досвіді, які проходили інші країни під час військових конфліктів.

 

«Є міжнародна практика, є успішні й неуспішні підходи до таких питань. Один із успішних підходів – створюється фонд, який наповнюється державою, міжнародними донорами, приватними компаніями. Призначається керуюча компанія або агентство. Це може бути створене державне агентство, це може бути інше агентство, яке мало схожий досвід в інших країнах з відновлення інфраструктури», – наголосив Милованов.

 

Особливий акцент зроблений на наглядовій раді фонду. Вона може бути складена з тих донорів, які беруть безпосередню участь в його наповненні. А саме приватний бізнес, міжнародні компанії, центральна та місцева влади.

 

Що ж до того, хто керуватиме спеціальним фондом, то за словами Милованова, таким органом стане державне агентство. 

 

«Існують різні моделі. Стандартна модель – це створюється центральний орган виконавчої влади, по суті – агентство, яких у нас багато. Наприклад, у нас багато агентств по боротьбі з чимось, те ж саме Національне агентство з питань запобігання корупції. Ось так буде створено й агентство відновлення інфраструктури, або ж більш точно його було б назвати – агентство відновлення економіки регіону», – зауважив керівника Офісу Президента України.

Коментарi (0)