субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Для вступників з Криму та ОРДЛО скасували ЗНО і розширили перелік закладів освіти

Суспільство , Освіта

Для вступників з Криму та ОРДЛО скасували ЗНО і розширили перелік закладів освіти

views113

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міністерство освіти і науки України заявило, що жителі Криму і окупованих частин Донбасу до 23 жовтня можуть вступати без зовнішнього незалежного оцінювання в будь-який заклад України, якщо в ньому працюватимуть освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

У відомстві повідомили, що цьогоріч абітурієнти з непідконтрольних українському уряду територій можуть вступати до всіх закладів освіти з 9 по 23 жовтня.

«У 2020 році вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть без ЗНО вступати в будь-який з уповноважених закладів освіти, де працюватимуть освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Для цього їм потрібно звернутися до одного з  освітніх центрів з 9 червня до 23 жовтня 2020 року», – йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

У МОН зазначили, що такі центри функціонуватимуть у кожному закладі вищої та професійної освіти в Донецькій і Луганській областях на підконтрольній Україні території. Крім того, вони будуть створені на базі деяких університетів і коледжів, підпорядкованих Міносвіти, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури та інформаційної політики.

Також вказується, що цьогоріч для мешканців окупованих Криму та Донбасу мережу освітніх центрів розширено і тепер у вступників є можливість обрати для вступу будь-який з майже 100 закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Вступники, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах:

  • вступники з Криму – не пізніше ніж 20 серпня;
  • вступники з Донбасу – не пізніше ніж 22 серпня.
  • до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт ті, хто не зміг з будь-яких причин подати документи у серпні.

Крім того, для вступників з ОРДЛО і Криму скасовано ЗНО.

«Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати до уповноважених закладів освіти без складання ЗНО. Ті, хто не має українського документа про освіту, може отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі. Такі вступники мають скласти лише два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один  вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти», – зазначають у відомстві.

Ті, хто має намір вступити в заклади вищої освіти України, але має питання, можуть скористатися телефонною «гарячою лінією» за номером 0-800-504-425

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі