понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Для України: в Чехії вже виготовляють САУ Dana-M2 (фото, відео)

Суспільство , Технології

Для України: в Чехії вже виготовляють САУ Dana-M2 (фото, відео)

views169

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На підприємстві Excalibur Army spol. s.r.o. у Чехії вже виготовляють САУ Dana-M2 для України. Йдеться про 26 самохідних артилерійських установок для потреб Збройних Сил України. Ціна однієї САУ становить 1 550 000 доларів.

Про це повідомила пресслужба Державної компанії «Укрспецекспорт».  

Крім того, разом з придбанням артилерійських установок також замовлено спеціальні боєприпаси зі збільшеною дальністю стрільби до 25,5 км типу DN1CZ.

В останній модернізації використана нова кабіна (клас захисту по STANAG 4569A», яка має покращені характеристики комфорту, ергономіки, нові фільтровентиляційну та опалювальну системи. Двигун доведений до версії Tatra T3-930-52M, V12, змінені системи управління вогнем і низки інших систем.

Інформацію про розгляд закупівлі 152-мм САУ «Дана» для заміни наявних на озброєнні застарілих буксованих гармат Д-20 та самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація» першим озвучив начальник управління РВіА командування підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ генерал-майор Андрій Маліновський.

Про замовлення стало відомо з депутатського звернення нардепа Олексія Гончаренко до низки правоохоронних органів.

У цьому виді самохідна артилерійська установка «Dana-M2» демонструвалась в Україні на Міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека» у 2018 році. При цьому представляла її чеська компанія Excalibur Army.

Читайте також: Комітет категорично проти закупки чеських гаубиць Dana M2

Самохідна артилерійська установка vz. 77 Dana була розроблена наприкінці 70-х років у колишній Чехословаччині. Її серійне виробництво було налагоджено на підприємстві ZTS Dubnica у місті Тренчин (у сучасній Словаччині). Експлуатували її також Польща та СРСР, в останньому їх було придбано для випробувань, але після розпаду утилізовано.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі