п’ятниця, 12 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Для Стерненка планують обрати цілодобовий домашній арешт: клопотання вручене

Події

Для Стерненка планують обрати цілодобовий домашній арешт: клопотання вручене

views43

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сергію Стерненку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Про це повідомили його адвокат Масі Найєм та сам Сергій Стерненко у Фейсбуці.  

Адвокат нагадав, що у Європі такий захід прирівнюється до запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, що Європейським судом з прав людини вже давно прирівнюється до запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – написав Найєм.

Він підкреслив, що що судове засідання відбудеться в приміщенні Шевченківського районного суду Києва. Наразі невідомо ані дату, ані час.

Крім того, адвокат додав, що повідомлена Стерненку підозра суперечить нормам матеріального права з кількох причин. По-перше, згідно з Кримінальним кодексом, не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб.

По-друге, Служба безпеки раніше вже повідомила про підозру нападникам на Стерненка і їхні дії було кваліфіковано як хуліганство, яке вчинене із застосуванням зброї чи іншого предмета, пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень.

До того ж, перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. І за це передбачена кримінальна відповідальність, але лише у випадках, передбачених у статтях 118 та 124 ККУ.

Так, він підкреслює, що мова йде про:

– умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця;

– умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця.

І додав, що тут не йдеться про умисне вбивство.

Крім того, той ніж, який зараз назвали холодною зброєю і який був у Стерненка під час нападу на нього, не є холодною зброєю. І це підтверджено численними висновками експертиз.

Сам активіст Стерненко також відреагував на офіційне повідомлення СБУ щодо його справи. Він написав, що це є грубе порушення принципу презумпції невинуватості та «тиск на слідство та суд і ґрунтується на вигадках».

Також він запевнив, що Служба безпеки «за це буде відповідати».

Нагадаємо. Сьогодні, 11 червня, активісту Сергію Стерненку повідомили про підозру в умисному вбивстві при нападі на нього 2 роки тому в Одесі.