вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Для голосування на виборах тепер не потрібна прописка

Суспільство , Право

Для голосування на виборах тепер не потрібна прописка

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Центральна виборча комісія дозволила виборцям, які не мають прописки, голосувати на виборах. Це має дозволити брати участь у виборах ще більше 1 млн виборців.

Про це повідомила пресслужба ЦВК.  

У повідомленні йдеться, що не всі громадяни України мали можливість проголосувати. І таких людей понад 1 млн осіб.

«Велика кількість громадян України (понад 1 млн осіб) не мали можливості реалізувати своє право голосу. Йдеться про виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання. До цієї категорії відносяться і особи, яким на момент голосування тільки виповнилося 18 років, а значить – вони отримали право голосу, але з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Тому ЦВК з власної ініціативи вирішила врегулювати це питання», – йдеться в повідомленні.

Згідно з прийнятим рішенням, відтепер можна буде проголосувати як на загальнодержавних, так і на місцевих виборах – за місцем фактичного проживання. Раніше при відсутності прописки заборонялося брати участь у будь-яких виборах.

Щоб отримати можливість голосувати потрібно звернутися із заявою до органу ведення Держреєстру виборців в період між виборами або в перші п’ять днів виборчого процесу.

Передбачено, що орган ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) може визначити виборчу адресу виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання. Для цього виборцю необхідно звернутися до органу ведення ДРВ за місцем свого фактичного проживання на території України із заявою:

– щодо включення до ДРВ – у разі якщо громадянин України, якому виповнилося 18 років, виявив, що його не включено до нього;

– щодо зміни виборчої адреси – у разі, якщо запис про виборця міститься у ДРВ, але він вибув із зареєстрованого місця проживання.

Заяву можна подати у паперовій, або в електронній формі з використанням мережі Інтернет. У паперовій формі заяву можна подати також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства (важливо для людей з інвалідністю). Заява в електронній формі подається із застосуванням кваліфікованого електронного підпису виборця.

Єдина умова – вказана за місцем фактичного проживання виборча адреса не можна буде змінена протягом півроку.

Варто зазначити, що раніше Центрвиборчком прийняв новий порядок зміни виборчої адреси, згідно з яким громадяни України зможуть голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Обидва рішення вступлять в силу з 1 липня.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі