середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Діти, які поступають до українських ВНЗ, стикаються з проблемами через неврегульоване законодавство

Суспільство , Право

Діти, які поступають до українських ВНЗ, стикаються з проблемами через неврегульоване законодавство

views104

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Жителі тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, особливо діти, які їдуть вчитися в українські виші, стикаються з рядом юридичних проблем через відсутність спеціального органу в Україні, який би опікувався питанням реєстрації.

Про це розповіла керівниця юридичного напрямку ГО «Крим SOS» Ольга Куришко у коментарі «Громадському».

«У більшості випадків жителі тимчасово окупованих територій отримують паспорти без інформації без інформації про зареєстроване місце проживання. Тобто зараз, коли немає паспорту у формі книжечки, а ID-картка, до неї видають витяг з єдиного демографічного реєстру, де має бути прописане зареєстроване місце проживання. Так от, у мешканців тимчасово окупованих територій або взагалі нічого не написано, або відсутня інформація про зареєстроване місце проживання», – каже вона.

Куришко розповіла, що у 2016 році відбулися зміни в законодавстві, через які Державна міграційна служба більше не має повноважень вносити дані про реєстрацію. Повноваження були передані на ОТГ і на органи реєстрації, які створюються в ОТГ.

«На окупованій території не може бути ніяких органів реєстрації, бо Україна не здійснює там свій контроль і не має органів державної влади, а міграційна служба вже не може це робити. Тому просто відсутній відповідальний орган, який мав би опікуватися цим питанням», – зазначила вона.

За словами правозахисниці, це питання має вирішувати уряд України, створивши відповідальний орган або установу, яка може проводити внесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території».

«Найбільше ця проблема б’є по студентах і по дітях, як отримують паспорт вперше. У цьому році ми стикнулися з такою ситуацією, коли одну студентку, яка вступила до Херсонського вишу, намагалися притягнути до адміністративної відповідальності, оскільки в кодексі України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за проживання без паспорту або без зареєстрованого місця проживання. Вона отримала паспорт, де була відсутня інформація про місце проживання, вступила до вишу і потім захотіла прописатися до гуртожитку. І коли вона прийшла в ЦНАП для того, аби зареєструватися, то була притягнута до адміністративної відповідальності», – розповіла співорганізаторка ГО «Крим SOS».

Вона додала, що справа не в грошах (40 чи 50 гривень), а у тому, що діти не можуть зареєструвати своє місце проживання у Криму чи ОРДЛО, оскільки це не можливо, відповідно до вимог законодавства.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі