вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Діти біженців у Польщі продовжують навчатися в Україні онлайн

Світлана Макарова


За кордоном , Суспільство

Діти біженців у Польщі продовжують навчатися в Україні онлайн

views685

30.04.2023

Подiлитися у соц.мережах

Більшість дітей з України, родини яких знайшли прихисток від російської агресії у Польщі, перебувають саме в українській системі освіти.

Про це пише РБК-Україна.

У Польщі українських дітей заохочують ходити до місцевих шкіл, однак зараз це поки не обов'язково. Тому за статистикою, 68% дітей на території Польщі не ходять до шкіл, а є частиною української системи освіти, пояснила співзасновниця фундації "Незламна Україна" Вікторія Гнап.

"В мирних умовах невизнання паралельної системи освіти в будь-якій країні – це нормально. Але через війну майже 9 млн людей виїхали за межі України, більшість з яких жінки з дітьми, які мріють повернутися додому за першої можливості", – каже вона.

На думку Вікторії, в цій ситуації є сенс надати можливість батькам обирати: частина родин планує залишитися в приймаючій країні надовго – в цьому випадку діти будуть скоріш за все ходити до місцевих шкіл та максимально адаптуватися до нової системи.

"Для батьків, які планують повернення до України, треба дати можливість обрати українську систему освіти, аби не поглиблювати стрес дітей, які через війну опинилися в іншій країні", – зазначила вона.

Вікторія Гнап вважає, що бажання доєднатися до польських шкіл – це часто означає рішення батьків залишитися в Польщі надовго.

Раніше повідомлялося про ключові відмінності навчання в українських та польських школах

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі