вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Дезінформацію про повістки українським біженцям за кордоном поширювали російські хакери - Bloomberg

Світлана Макарова


Технології

Дезінформацію про повістки українським біженцям за кордоном поширювали російські хакери - Bloomberg

views521

25.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Дослідники з підрозділу Google Cloud виявили, що поширенням дезінформації про повістки українським біженцям за кордоном займалося російське хакерське угруповання Ghostwriter.

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що у січні 2023 року благодійним організаціям у Європі почали приходити потоки електронних листів, в яких попереджалося про заплановане повернення чоловіків призовного віку назад до України з подальшим відправленням на фронт. Згадувалося про нібито домовленості влади України з представниками союзних країн. Від одержувачів листів вимагали негайного надання особистих даних і будь-яких відомостей про місцеперебування українців.

Імейли, підписані міністерствами сусідніх країн, були фейковими. Урядам Латвії, Литви та Польщі довелося навіть виступати зі спростуваннями.

За інформацією дослідників із Mandiant, підрозділу Google Cloud, який займається пошуком погроз, такі листи розсилали люди з горезвісного угруповання Ghostwriter, відомого тим, що роками розповсюджувало фейки про НАТО й намагалося нашкодити відносинам між країнами. Проте відомості про те, що це угруповання має стосунок до погроз біженцям, раніше не публікувалися.

Відомо про те, що Ghostwriter має стосунок до Білорусі. Зі свого боку, Яніс Сартс, директор Центру стратегічних комунікацій НАТО, переконаний, що це російське угруповання, навіть попри те, що деякі його учасники є вихідцями з Білорусі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі