субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Децентралізація може призвести до посилення клановості місцевої влади – це демонструє справа Гандзюк

Суспільство

Децентралізація може призвести до посилення клановості місцевої влади – це демонструє справа Гандзюк

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В українських областях досить потужні злочинні клани, тому ситуація суттєво погіршиться, якщо буде проведена децентралізація без перезавантаження судів і силової вертикалі. Це дуже яскраво відображає розслідування нападу на українську журналістку Катерину Гандзюк.

Про це розповів заступник Генпрокурора Віктор Трепак в інтерв’ю для ZN.UA.  

Він наголосив, що ситуації з кланами є не лише в Херсоні, де сталася така ситуація. Подібне було в Одесі, Миколаєві, Харкові. Більш того, ситуація з місцевими угрупуваннями, за його словами, тільки погіршиться на тлі децентралізації без перезавантаження силової вертикалі і судів, тому що під цими кланами знаходяться всі місцеві владні структури та правоохоронні органи. І вони мають зв’язки у Європі.

«Розслідування «справи Гандзюк» показує, що Херсонщина — це область, де діє потужний клан, який панує у регіоні і якого реально бояться. Його мета — отримання наживи з використанням владних можливостей. Під цим кланом  знаходяться правоохоронні органи. Усі ключові економічні, політичні та інші питання вирішуються головними дійовими особами цього клану, частина яких фігурує у цьому кримінальному провадженні. Клан має серйозні міжнародні зв’язки, зокрема в Європі. Можу сказати, що Левін знайшов сховище у Болгарії зовсім не випадково», – розповідає Трепак.

Заступник Генпрокурора зазначив, що представники херсонського клану мали бізнес-інтереси на окупованій Росією території, зокрема в Криму. Оскільки Херсонщина межує з півостровом, російські спецслужби дуже зацікавлені у збільшенні своєї агентури та посиленні проросійських позицій саме тут.

«У контексті нинішньої ситуації на цю обставину не можна не звертати уваги. Адже Херсонська область, яка межує з окупованим Кримом, є стратегічно важливою для російських спецслужб. Вони зацікавлені у посиленні своїх позицій у цьому регіоні, збільшенні впливу через агентуру, проведення різного роду спецоперацій, корумпування представників влади, використання кримінальних структур, придушення патріотичних рухів», – зазначив він.

Віктор Трепак додав, що розслідування справи Гандзюк відкрило критичну ситуацію, яка стає дедалі страшнішою у ході виявлення деталей.

Він наголошує, що потрібно максимально швидко починати розв’язувати проблему клановості прямо зараз і кардинально, бо в іншому випадку вона лише загостриться і дуже сильно.

На думку заступника Генпрокурора, проведення децентралізації, яка посилює місцеву владу, призведе до посилення існуючих кланів. І цю проблему слід розглядати в контексті національної безпеки і державного суверенітету.

Крім того, він наголосив на зовнішньому втручанні в розслідування справи вбивства журналістки Катерини Гандзюк і додав, що відбувалось свідоме гальмування. Екстрадиції Олексія Левіна, який проходить у справі одним з підозрюваних у нападі на Катерину Гандзюк, також намагались заважати певні особи, але все одно його повернення до України пройшло досить швидко, порівняно з досвідом минулих справ, коли екстрадиція затягувалась роками.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі